دوشنبه, ۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۹
چچ
2YXZhti32YLZhyA4INmF2YrYstio2KfZhiDYqNmK2LTYqtix2YrZhiDYr9ix2K7Yqtin2YYg2YPZh9mG2LPYp9mEINmF2LTZh9ivINin2LPYqg==

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد؛

منطقه 8 میزبان بیشترین درختان کهنسال مشهد است

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبزشهرداری مشهد گفت: بیشترین میزان پراکندگی درختان کهنسال در منطقه 8 است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین مختاری دراین خصوص، افزود: عوامل و عناصر مختلفی می‌توانند در زمینه هویت مناظر شهری اثرگذار باشند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها وجود درختان کهن‌سال در فضاهای شهری است.

وی اضافه کرد: درختان کهن‌سال می‌توانند به فضاهای شهری هویت بخشیده و موجب تمایز آن فضا از دیگر فضاها شوند.

مختاری با اشاره به اینکه درختان کهنسال ضمن ایجاد زیبایی و سایه‌گستری در معابر، بخشی از هویت بصری شهر بوده و بین شهر و شهروندان پیوند و تعلق ایجاد می‌کنند، اظهارکرد: نقش اکولوژیکی، زیست محیطی و زیبایی های خاص هنری درختان کهن سال، عزم شهرداری مشهد را در حفظ و نگهداری این درختان ارزشمند قوی تر کرده است.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد به شناسایی 880 درخت کهنسال در سطح شهر مشهد اشاره و ادامه داد: منطقه هشت، یک و 9 به ترتیب دارای بیشترین میزان درخت کهنسال در شهر هستند.

وی با اشاره به این که چنار، توت و کاج به ترتیب کهنسال ترین نوع درختان سطح شهر هستند، اظهارکرد: این درختان، میراث کهن شهر هستند و برای حفظ و نگهداری این گنجینه‌های ارزشمند همت و عزم همه شهروندان بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با بیان اینکه هرشاخه سبز نیازمند برترین و دقیق ترین توجه ها است، ادامه داد: شهروندان با شناسایی، معرفی و حفاظت درختان قدیمی محل زندگی خود می توانند در پاسداشت این سرمایه های طبیعی شهرداری را یاری کنند.

مختاری بیان کرد: احیا و حفظ درختان کهنسال این شهر، مکانیابی وثبت مختصات با استفاده از GPS، نصب تابلوی معرفی گونه، استفاده از روش های نوین و علمی نگهداری و حفاظت از درختان کهنسال و قدیمی و ... از اقدامات این مجموعه بوده است.

وی افزود: حفظ و نگهداری درختان کهنسال شهر از طریق ترمیم پوسیدگی‌ ها، مقاوم ‌سازی تنه و افزایش شادابی و دیرزیستی آن ها در دستورکار قراردارد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3403220176697
Qt: 1.0581872463226