پنجشنبه, ۱۶ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۴۲
چچ
2YXZitiv2KfZhiDYtNmH2K/YpyDYs9io2YLZhyDYt9mI2YTYp9mG2Yog2K/YsSDYqtis2YXYudin2Kog2YbZitix2YjZh9in2Yog2KfZhtmC2YTYp9io2Yog2Ygg2KfYtdmK2YQg2K/Yp9ix2K8=

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد؛

میدان شهدا سبقه طولانی در تجمعات نیروهای انقلابی و اصیل دارد

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز اتفاق بزرگی بعد از انقلاب رخ داد زیرا مشهد شهدای زیادی داشته و میدان شهدا سبقه طولانی در تجمعات نیروهای انقلابی و اصیل دارد همچنین شهر امام رضا علیه السلام خاطرات شگرف و عمیقی در صفحه تاریخ به ثبت رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، هاشم دائمی در حاشیه مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا اظهار کرد: به فضل پروردگاه و عنایت خاص حضرت رضا علیه السلام میدان شهدا به هویت اصلی خود بازگشت و «میدان شهدا» میدان «شهدا» شد.

وی افزود: امروز اتفاق بزرگی بعد از انقلاب رخ داد زیرا مشهد شهدای زیادی داشته و میدان شهدا سبقه طولانی در تجمعات نیروهای انقلابی و اصیل دارد همچنین شهر امام رضا علیه السلام خاطرات شگرف و عمیقی در صفحه تاریخ به ثبت رسانده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: میدان شهدا گزینه مهمی در اسم خود کم داشت که حضور و وجود شهدا به هویت واقعی میدان شهدا کمک بسیار تاثیرگذاری کرده است.

دائمی خاطرنشان کرد: هرچند در ابتدا دلسوزان انقلاب و فعالان حوزه اجتماعی نسبت به جانمایی و دفن شهدا مسائل و دغدغه داشتند اما با جمیع جهات و تمامی افکار نیروهای انقلابی این اتفاق رقم خورد و شهدا با لحاظ مسائل شرعی دفن شدند و المان شایسته و در خور شهدا در عرصه میدان شهدا برپا می شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم میدان شهدا مضجع منور شهدا و میعادگاه عاشقان اهل بیت، امام راحل و شهدا باشد و روز به روز به هویت معنوی عرصه میدان شهدا کمک بیشتری شود و مردم مشهد یاد شهدا را با این اتفاق بزرگ زنده نگه دارند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2195000648499
Qt: 0.83245468139648