پنجشنبه, ۱۶ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۰۷
چچ
2LPZhyDigIzZhtmC2LfZhyDZhdmH2YUg2LTZh9ixINmF2LTZh9ivINmF2YrYstio2KfZhiDYtNmH2K/YpyDYrtmI2KfZh9mG2K8g2KjZiNiv

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

سه ‌نقطه مهم شهر مشهد میزبان شهدا خواهند بود

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: در سه‌ نقطه شهر مشهد میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی در حاشیه مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در میدان شهدای مشهد ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها اظهار کرد: امروز در مشهدالرضا علیه السلام مهمان‌ داریم و میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام عزیزی هستیم که همزمان با شهادت مادرشان حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها مهمان مشهد شدند.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی که توسط مدیران ارشد استانی با محوریت بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و کمک تمامی دستگاه‌ها همچون سپاه امام رضا علیه‌السلام، شهرداری مشهد، شورای اسلامی شهر مقدس مشهد و... صورت گرفته است تصمیم گرفتیم در سه‌نقطه میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام باشیم که مهم‌ترین آن در مرکزیت شهر مشهد و در عرصه میدان شهدا است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: نام‌گذاری این میدان از ابتدای انقلاب اسلامی به همین نام بوده و هویت آن نیز با شهدا است. حال نیز با حضور شهدای گمنام، این هویت به میدان شهدا که پنج شریان اصلی شهر مشهد در آن طلاقی پیدا می‌کند برمی‌گردد.

حسامی خاطرنشان کرد: نام و خاطره شهدا باعث می‌شود به خودمان برگردیم و بدانیم این نظام مقدس با خون شهدا و ارزش‌هایی که شهدا به آن پایبند بوده آبیاری شده است. امیدوارم ما نیز بتوانیم در تمامی اقشار جامعه این فرهنگ را جاری و به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

وی اضافه کرد: امروز صبح با اجتماع عظیم فاطمیون این مراسم شروع و سپس در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام ادامه پیدا کرد و در پایان تدفین پیکر مطهر شهدا را داشتیم. مجاورین امام رضا علیه‌السلام نیز استقبال خوبی از این مراسم داشتند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: حضور شهدا در شهر به ما یادآوری می‌کند که ارزش‌های بالایی وجود داشته تا ما با آرامش در شهرمان زندگی کنیم و حال مدیون فداکاری‌ها و خون شهدا هستیم. به خصوص شهدای گمنام که فارغ از هر چیزی حتی نامی از آنان در اینجا نیست. امیدوارم ما نیز از اخلاص آنان بهره بگیریم.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.2363859812419
Qt: 3.8111116886139