شنبه, ۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳
چچ
2LTZhtin2LPYp9mK2Yog2KjZiti0INin2LIgOTAwINmF2YjYsdivINmI2KfYrdivINin2YLYp9mF2KrZiiDYutmK2LHZhdis2KfYsiDZiNi62YrYsdin2YrZhdmGINiv2LEg2KfYt9ix2KfZgSDYrdix2YUg2YXYt9mH2LEg2LHYttmI2Yo=

شهردار منطقه ثامن اعلام کرد:

شناسایی بیش از 900 مورد واحد اقامتی غیرمجاز وغیرایمن در اطراف حرم مطهر رضوی

شهردار منطقه ثامن گفت: با قرار گرفتن در ایام مناسبتی خاص در طول سال و افزایش ورود زائرین به مشهد مقدس، به ویژه در فصول سرد سال، خبرهای ناگواری از ایجاد مشکلاتی مانند گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، سقوط در چاه، برق گرفتگی و . . . به گوش می رسد که جان زائرین را به خطر می اندازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید فرهاد حجازی با بیان این خبر، اظهار کرد: با اشاره به اینکه براساس پایش های صورت گرفته توسط کارگروه آسیب شناسی شهرداری منطقه ثامن ۹۰۹ مورد واحد اقامتی غیرمجاز و ناایمن در اطراف حرم مطهررضوی شناسایی شده است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۲۹۲ مورد بازدید و پایش ایمنی از این واحدهای اقامتی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: از این تعداد مجموعه اقامتی که دارای استانداردهای لازم نبوده و یا ضوابط بهداشتی، ایمنی و دیگر موارد را رعایت نکرده و دارای مغایرت بوده اند؛ اخطاریه های قانونی لازم را دریافت کردند و ۲۱ مورد نیز با اخذ دستور از مقام قضایی پلمب شده اند.

حجازی ادامه داد: برای کاهش هرچه بیشتر این موضوعات در منطقه، به دنبال ارائه واجرای طرحی هستیم که با مشارکت اصناف و اتحادیه و جامعه هتل داران مشهد،نسبت به الزام آموزش و توجیه کلیه پرسنل شاغل در این مراکز اقامتی، در خصوص مبانی و اصول بهداشتی و ایمنی از طریق شرکت های معتبر و ذی صلاح که زیر نظر وزارت کار و رفاه اجتماعی،اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و ارائه گواهینامه های لازم می نمایند، اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه به ایام پایانی سال ۱۴۰۰ و نوروز ۱۴۰۱ نزدیک می شویم، در ادامه طرح ارزیابی و پایش موارد ایمنی و بهداشتی؛ از اواخر دی ماه کلیه مراکز اقامتی مجاز نیز با حضور نمایندگانی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، مرکز بهداشت ثامن و نمایندگان مجتمع قضایی ثامن مورد ارزیابی از نظر آیتم‌های مربوط به ایمنی تجهیزات،HSE و موارد بهداشتی و زیست محیطی قرار خواهند گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4481512705485
Qt: 2.6308965682983