یکشنبه, ۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۵۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
2K/ZhNmK2YQg2KrZiNiz2LnZhyDZhtmK2KfZgdiq2YYg2K3Yp9i02YrZhyDZh9in2Yog2LTZh9ixINmG2KjZiNivINiv2LPYqtix2LPZiiDZhdmG2KfYs9ioINin2LPYqg==

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد؛

دلیل توسعه نیافتن حاشیه های شهر نبود دسترسی مناسب است

رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد گفت: دلیل توسعه نیافتن حاشیه های شهر نبود دسترسی مناسب به این مناطق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ایمان فرهمندی در نشست شهردار با جمعی از اساتید دانشگاه در حوزه حمل ونقل و ترافیک که با حضورجمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، معاون عمران،حمل ونقل وترافیک شهردار و رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین ملل شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: درحوزه حمل ونقل و ترافیک با یک مسئله پیچیده روبرو هستیم.
وی اضافه کرد: صحبت های تمامی اساتید حاضر دراین نشست هم نشان می داد که در حوزه حمل ونقل و ترافیک از هرطرف با یک موضوع پیچیده مواجه هستیم.
رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد با بیان اینکه حوزه حمل ونقل با حوزه های مختلف نیز ارتباط تنگاتنگی دارد، اظهارکرد: حمل ونقل با حوزه های فرهنگی ،شهرسازی و اقتصاد ارتباط بسیاری دارد، به ویژه اقتصاد که با توجه به افزایش قیمت های افسارگسیخته درحوزه حمل ونقل ما را با محدودیت های جدی روبرو کرده است.
فرهمندی تصریح کرد: بودجه عمرانی شهرداری مشهد 4 هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است؛ اما این بودجه فقط برای احداث حدود 3 کیلومتر خطوط ریلی کفایت می کند.
وی ادامه داد: البته در کنار این محدودیت ها ظرفیت های خوبی نیزبه دلیل چند وجهی بودن حوزه ترافیک و ارتباط آن با سایر حوزه ها وجود دارد که می توان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد با بیان اینکه برخی از مشکلات ما در بحث حمل ونقل در حوزه شهرسازی است، خاطرنشان کرد: مشهد یک شهر طولی است و زیرساخت های خدماتی درست تقسیم نشده است، یک بخش شهر مسکونی است و کاربری های آموزشی، تفریحی، خدماتی و اداری در بخش دیگر شهر متمرکز شده است، لذا مردم مجبور هستند برای فعالیت شغلی، رفتن به دانشگاه، مراکز درمانی و.. به یک سمت شهر بروند و عصر مجدد با طی یک مسیر طولانی به بخش دیگر برگردند.
فرهمندی ادامه داد: باید شهرسازی نسبت به تعریف زیرساخت های خدماتی در نقاط مختلف شهر جهت کاهش سفرهای درون شهری به این موضوع توجه کند.
وی با اشاره به اینکه دسترسی های شمالی، جنوبی شهر مشهد بسیار محدوداست، افزود: بولوارشهید مطهری، شهیداسدالله زاده،خیام و هر مسیر شمالی ،جنوبی را که مشاهده کنیم می بینیم در یک محدوده ای دسترسی هایش قفل و یا محدود می شود.
رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین ورودی خروجی های شهر مشهد نیز محدود است و در اصل مشهد دو ورودی و خروجی دارد؛ یکی از سمت نیشابوربه مشهد است و دیگری مشهد به قوچان و با حجم جمعیتی که به این شهر وارد و خارج می شوند این دودسترسی بسیار کم است و بیشتر اوقات دچار ترافیک شدید هستند.
فرهمندی تصریح کرد: این موضوعات بخشی از چالش های حوزه حمل ونقل و ترافیک است که ارائه راه حل برای آنها را از حوزه حمل ونقل خواسته ایم.
وی گفت: درمجموع حمل ونقل خودش محرک توسعه اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و..است، وقتی می خواهیم خدمت را به جایی ارائه دهیم باید کاربر یا ارائه کننده خدمت را به محل منتقل کنیم و اگر حمل ونقل نباشد توسعه ای اتفاق نمی افتد و دلیل توسعه نیافتن حاشیه های شهرهمین نبود دسترسی مناسب به این مناطق است.
رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد افزود: در خیلی از نقاط شهر دسترسی به کاربری های مختلف خیلی سخت است و این مشکل حوزه حمل ونقل است که نتوانستیم زیرساختهای مناسب حمل ونقلی را چه ازنظر معابر و چه از نظر وسایل نقلیه ایجاد کنیم.
فرهمندی با بیان اینکه بحث آلودگی هوا یک مسئله جدی برای شهر مشهد است، خاطرنشان کرد: حدود 70 درصد از آلودگی هوا ناشی از منابع متحرک یا همان حمل ونقل است که نمی توانیم آن را نادیده بگیریم و باید حلش کنیم.
وی اضافه کرد: اما اگر نگاه ما به موضوع آلودگی هوا درمانی باشد قطعا شکست خواهیم خورد، همانطور که طی سالهای گذشته تجربه آن را داریم، راهکار پیشگیری است و نباید بگذاریم آلودگی ایجاد شود وبرای اینکارباید سراغ مطالعات جامع و تهیه سیاهه آلودگی هوای شهرمشهد برویم که اینکار توسط دانشگاه شریف انجام شده است .
رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهرداری مشهد ادامه داد: لذا باید سیاست ما به سمتی برود که استفاده از خودروهای شخصی را کاهش داده و استفاده از حمل ونقل عمومی را افزایش بدهیم زیرا بیش از30 درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از خودروهای شخصی است.
فرهمندی افزود: برهمین اساس از حوزه حمل ونقل شهرداری مشهد خواسته ایم که لایحه تعرفه گذاری خدمات اتوبوس،قطار شهری و تاکسی را به صورت یک بسته سیاستی و نه به صورت پراکنده در بودجه بیاورند تا طبق آن مشخص شود که مثلا قیمت قطار شهری افزایش پیدا کند، اتوبوس کاهش یابد، پارکینگ چه قیمت تعیین شود و...ودرمجموع به تدریج شیب سفرهای مردم را از خودرو شخصی به سمت حمل ونقل عمومی بیشتر خواهیم کرد.
مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4614040056864
Qt: 2.554107427597