دوشنبه, ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۱۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
  • اقتصادی
چچ
27HbsNmH2LLYp9ixINmF2YrZhNmK2KfYsdivINix2YrYp9mEINin2YjYsdin2YIg2YXYtNin2LHZg9iqINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2LTZh9ivINio2LHYp9mKINiv2Ygg2b7YsdmI2pjZhyDZhdmH2YUg2LTZh9ix2Yo=

۱۰هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری مشهد برای دو پروژه مهم شهری

مدیر تامین مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از درج نماد ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای ۲پروژه بزرگ شهری در فهرست معاملات ثانویه بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید محمد عنبری در این خصوص، اظهار کرد: با وجود منابع محدود اوراق مشارکت در کشور و حجم بالای متقاضیان که موجب ایجاد روند پیچیده و طولانی در فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت می‌شود، شهرداری مشهد موفق به اخذ مجوز انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شد.

وی افزود: ضمن توجه مدیریت شهری به ارتقا خدمات و بهسازی شهر و با تلاش‌های شبانه روزی همکاران ما در این معاونت سر انجام موفق به انتشار و فروش اوراق مذکور شدیم که از این رقم ۷هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت تکمیل خط ۳ قطار شهری و 3هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت توسعه و تکمیل سامانه حمل و نقل درون شهری منتشر شد.

مدیر تامین مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه این اوراق ۴ ساله و مواعد پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار است، بیان کرد: همزمان با پیگیریها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت، با بانک‌ها هم برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق وارد مذاکره شدیم که در نهایت عاملیت و ضمانت انتشار اوراق مرتبط به بانک صادرات و پذیره نویسی و بازارگردانی به شرکت تامین سرمایه سپهر واگذار شد.

عنبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر اوراق مذکور با اخذ مجوز بورس و تعهد پرداخت ۵۰ درصد از اصل و سود توسط دولت با نماد های مشهد ۰۳۱۲و مشهد۳۱۲ در فهرست معاملات ثانویه بورس درج شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1642513275146
Qt: 2.2232615947723