دوشنبه, ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2YTYstmI2YUg2KfYsdin2KbZhyDYsdin2YfZg9in2LEg2KrZiNiz2Lcg2YbYrtio2q/Yp9mGINmIINio2LHZhtin2YXZhyDYsdmK2LLYp9mGINi02YfYsdmKINio2Ycg2YXZhti42YjYsSDYsdmB2Lkg2YXYudi22YQg2YXYtNin2LrZhCDZhdiy2KfYrdmF

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد،

لزوم ارائه راهکار توسط نخبگان و برنامه ریزان شهری به منظور رفع معضل مشاغل مزاحم

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد از نخبگان، دانشگاهیان و برنامه ریزان شهری درخواست کرد برای رفع مشاغل مزاحم راهکارهای لازم را ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود رضوی دراین خصوص، افزود: رسالت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی، رفع مزاحمت مشاغل و اصناف و ساماندهی مشاغل است.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها مکلف هستند درراستای رفع مزاحمت مشاغل و اصناف مزاحم، متناسب با وضعیت فعالیت مکان استقرار ماهیت شغلی آن نسبت به صدور حکم انتقال و جابجایی، رفع مزاحمت از طریق اصلاح فرایند کار، تغییر فعالیت و یا نوسازی اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد تصریح کرد: در راستای آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری مطابق قانون اساسی و بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری ها مشاغل صنوفی که آلودگی، مزاحمت و شرایط ناایمن داشته باشند نمی توانند در محدوده شهری فعالیت کنند.

رضوی ادامه داد : در خصوص مشاغل مزاحم و آلاینده با توجه به شدت مزاحمت ناسازگاری با محیط شهری و شرایط محلی حسب مورد، مفاد بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ملاک عمل خواهد بود و دستگاه‌های اجرایی و اتحادیه‌ها صنفی موظف هستند از صدور مجوز جدید یا تمدید پروانه فعالیت برای مشاغل و صنوف یاد شده برای استقرار در محل‌های غیر مجاز خودداری کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2343627611796
Qt: 2.2318289279938