سه شنبه, ۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۴۷
چچ
MjMg2K/ZiuKAjNmF2KfZhyDZitin2K/ZiNin2LHZhyA2ODgg2LTZh9mK2K8g2q/ZhNqv2YjZhiDZg9mB2YYg2LrYsdioINmF2LTZh9ivINio2LHar9iy2KfYsSDZhdmK4oCM2LTZiNiv

جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهرداری و شورای اسلامی مشهد الرضا(ع)؛

23 دی‌ماه یادواره 688 شهید گلگون کفن غرب مشهد برگزار می‌شود

جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا(ع) از برگزاری یادواره 688 شهید گلگون کفن غرب مشهد در روز پنج شنبه 23 دی‌ماه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید روح الله پیشنماز درنشست خبری ستاد اجرایی یادواره شهدای غرب مشهد، گفت: به گفته مقام عظمای ولایت امام خامنه‌ای عزیز و سرباز ولایت شهید حاج قاسم سلیمانی جنگ ما برعلیه باطل گنج بود و وظیفه ما است که این گنج را استخراج کنیم.

وی افزود: منظور از گنج، ارزش‌ها و هنجارها که همان روحیه ایثار، مقاومت، امانت داری، ساده زیستی، رعایت حق‌الناس و.. است که وظیفه داریم آنها را در جامعه نهادینه کرده و گسترش دهیم.

دبیریادواره شهدای غرب مشهد با بیان اینکه یکی از راه‌های ترویج این ارزش‌ها استفاده از زبان هنر است، اظهارکرد: لذا به دنبال این هستیم تا با استفاده از زبان هنر لحظه‌های ماندگار دفاع مقدس و محور مقاومت را به تصویر بکشیم.

پیشنماز تصریح کرد: یکی ازاهداف برگزاری یادواره شهدای غرب مشهد برقراری ارتباط مستمر با خانواده شهدا در مقیاس محله محوری است، در این راستا از چند ماه پیش سرکشی و دیدار با خانواده معزز شهدا از سوی اعضای پایگاه‌های بسیج، ائمه جماعات و..آغاز شده و ادامه دارد.

وی افزود: یادواره یک جریان است که از چندین ماه پیش آغاز شده و با برگزاری همایشی با حضور خانواده معزز شهدا و مسئولان استانی و کشوری نمود پیدا می‌کند و ادامه خواهد داشت.

جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات و کارمندان شهرداری وشورای اسلامی مشهد الرضا(ع) به راه اندازی دبیرخانه دائمی یادواره شهدای غرب مشهد اشاره و ادامه داد: در این دبیرخانه از مستندات و دل‌گفته های خانواده شهدا از شهیدان گلگون کفنشان درقالب عکس، دلنوشته و کلیپ تولید محتوا خواهد شد.

پیشنماز گفت: همچنین در راستای برگزاری یادواره، اسناد مرتبط با 688 شهید غرب مشهد به روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: همچنین در روند برگزاری این یادواره روایتگری مادر، پدر، همسر و فرزندان شهدای غرب مشهد با هدف ترویج سبک زندگی شهدا در جامعه از سوی صدا وسیما ثبت خواهد شد.

دبیر یادواره شهدای غرب مشهد با بیان اینکه پیگیر نامگذاری معابر محدوده قاسم آباد به نام شهدای این منطقه هستیم، اظهارکرد: همچنین تندیسی از شهید فلاحی ساخته و در بولواری که به نام این شهید بزرگوار است، نصب خواهد شد.

پیشنماز افزود: درکنار این اقدامات کتابی نیز تحت عنوان آبروی محله که محتوای آن توسط فعالان فرهنگی محلات تولید می‌شود منتشر خواهد شد.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.7482412656148
Qt: 4.5462739467621