چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۴۸
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2K7YtyDZg9i02Yog2q/YsNix2q/Yp9mH4oCM2YfYp9mKINi52KfYqNix2b7Zitin2K/ZhyDZhdmK2K/Yp9mGINmF2LnYsdin2Kwg2Ygg2KjZiNmE2YjYp9ixINmD2LTYp9mI2LHYsiDYr9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2K/ZiA==

خط کشی گذرگاه‌های عابرپیاده میدان معراج و بولوار کشاورز در منطقه دو

شهردار منطقه دو مشهد گفت: خط‌کشی بر روان‌سازی ترافیک، حفظ ایمنی و جان شهروندان و در زیبایی منظر شهری و نظم بصری نقش بسزایی دارد که در این راستا خط‌کشی گذرگاه‌های عابر پیاده در میدان معراج و بولوار کشاورز که از پرترددترین معابر سطح منطقه دو هستند به متراژ 200 متر مربع انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت فرقانی با اشاره به اینکه خط‌کشی خیابان‌ها یکی از اساسی‌ترین اجزای خیابان به شمار می‌آید، اظهار کرد: استفاده از خط‌کشی‌ متضمن نظم و رعایت قوانین در خیابان است. انواع مختلفی از خط‌کشی خیابان‌ها با معانی مختلف وجود دارد که هرکدام به منظوری خاص استفاده می‌شوند.

وی افزود: خط کشی معابر یکی از ابزار‌های ضروری در تامین ایمنی ترافیک است و باعث نظم بخشی و اصلاح الگو‌های رفتاری کاربران استفاده از معابر شهری شامل رانندگان وسایل نقلیه و عابران می‌شود.

شهردار منطقه دو مشهد تاکید کرد: مهم‌ترین فایده خط‌کشی معابر این است که باعث می‌شود جریان حرکت سواره و پیاده، کانالیزه شود و با جداسازی جریان‌های مختلف امکان تداخل و مزاحمت برای یک‌دیگر به حداقل برسد.

فرقانی ادامه داد: علاوه بر تاثیر خط‌کشی بر روان‌سازی ترافیک، حفظ ایمنی و جان شهروندان، وجود این خطوط در زیبایی منظر شهری و نظم بصری نیز نقش به سزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا؛ خط‌کشی گذرگاه‌های عابر پیاده در میدان معراج و بولوار کشاورز به عنوان یکی از پرترددترین معابر سطح منطقه به متراژ 200 متر مربع انجام شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.806884765625
Qt: 3.0402030944824