چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۴
چچ
2KrZg9mF2YrZhCDYstmG2KzZitix2Ycg2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDZhdiq2YPYr9mK2KfZhiDZiCDZhdi52KrYp9iv2KfZhiDYqNmH2KjZiNivINmK2KfZgdiq2Ycg2KjYpyDYp9is2LHYp9mKINi32LHYrSDYqtmI2KfZhtmF2YbYr9iz2KfYstmK

در راستای اقدامات اجرایی طرح صیانت پس از بهبودی صورت می گیرد؛

تکمیل زنجیره ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته با اجرای طرح توانمندسازی

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: در راستای اقدامات اجرایی طرح صیانت پس از بهبودی، به زودی شاهد احداث کارگاهی آموزشی در مجتمع سرای سبز زندگی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین باغگلی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این کارگاه آموزشی به متراز 300 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح توانمند سازی و صیانت پس از بهبودی، حلقه مفقوده فرآیند ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته است، بنا براین به زودی شاهد اجرای طرح توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی به صورت آزمایشی در مشهد باشیم.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون یکی از دلایل اصلی کاهش اثربخشی در بحث ساماندهی متکدیان و معتادین متجاهر این بوده که به بحث توانمند سازی، این افراد توجه چندانی نشده است.

باغگلی تاکید کرد: بنا شده که در بخشی از مجتمع اردوگاه سرای سبز زندگی در کنار اجرای مصوبه شورای عالی اداری، بحث توانمندسازی که وظیفه ذاتی شهرداری و بهزیستی است نیز گنجانده شود و ما در آنجا از کمپ های ماده ۱۶، به انتخاب کمیته ای متشکل از بهزیستی، ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دادگستری تعداد ۲۰۰ نفر از کسانی که رهایی یافته از چنگال اعتیاد هستند را انتخاب و به این مرکز حرفه آموزی منتقل کنیم تا با همکاری اداره فنی و حرفه ای در دو حوزه مهارتهای تخصصی و عمومی تحت آموزش قرار بدهیم.

وی تصریح کرد: در حوزه تخصصی در ۹ رشته کارواش، جوشکاری در و پنجره، بنایی، باغبانی، طراحی دوخت، آرایش و پیرایش مردانه، آرایش و پیرایش بانوان، کار با کامپیوتر و کلاس نهضت سواد آموزی آموزش ها ارائه می شود و در حوزه آموزش های عمومی مهارت های زندگی از قبیل مهارت نه گفتن، مهارت کنترل خشم، مهارت حل تعارض، اصول اولیه کسب و کار و ارتباط گیری موثر آموزش داده خواهد شد و احتمالاً زمان دوره سه ماه خواهد بود، اما هنوز جمع بندی نهایی در خصوص طول دوره انجام نپذیرفته است.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.3906313578288
Qt: 4.0465261936188