پنجشنبه, ۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴
طبقه بندی: در آیینه رسانه
چچ
2K7Yr9mF2Kog2LHYs9in2YbZiuKAjNiq2K7Ytdi12Yog2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g2KjZhyDYs9mK2YTigIzYstiv4oCM2q/Yp9mG

خدمت رسانی‌تخصصی شهرداری مشهد به سیل‌زد‌گان

معاون شهردار در مراسم استقبال از گروه حرفه‌ای اعزامی به کنارک تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد به نقل از روزنامه شهرآرا؛ پس از 11روز فعالیت بی وقفه گروه اعزامی شهرداری مشهد به منطقه سیل زده کنارک در جنوب استان سیستان وبلوچستان و رفع بحران های ناشی از بروز سیل در این شهرستان، این گروه حرفه ای متشکل از گروه های آتش نشانی، سازمان مدیریت پسماند و تیم ستادی، دیروز به مشهدمقدس بازگشتند تا فعالیتشان را در بدنه عملیاتی شهرداری مشهد از سر بگیرند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در حاشیه مراسم استقبال از گروه اعزامی شهرداری مشهد به کنارک، با اشاره به اینکه پس از وقوع سیل به این گروه به دستور شهردار مشهد گروه امدادی برای کمک به سیل زدگان استان سیستان وبلوچستان راهی این شهرستان شدند، گفت: با توجه به حضور نیروهای کارآزموده و حرفه ای در گروه اعزامی شهرداری مشهد، پیش از اعزام نیروها نیازسنجی مناسب انجام و انواع پمپ های استاندارد برای تخلیه آب موجود در منازل تهیه شد؛ موضوعی که به افزایش عملکرد مناسب نیروهای اعزامی شهرداری مشهد در منطقه سیل زده انجامید.

مهدی یعقوبی با بیان اینکه این نیروها فراتر از عملکرد حرفه ای و سازمانی در شهر کنارک فعالیت کردند و بسیجی وار اقدامات امدادرسانی را پیش بردند، افزود: بازتاب فعالیت نیروهای اعزامی شهرداری مشهد زیاد بود. علاوه بر پیام های محبت آمیز و فراوان مردم و مسئولان این مناطق سیل زده، بسیاری از مدیران عالی رتبه کشور به دلیل پیشگام بودن شهرداری مشهد در اعزام نیروی امدادی به منطقه کنارک، از خدمات شبانه روزی همکاران ما در این منطقه قدردانی کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: پس از چند روز از فعالیت گروه اعزامی شهرداری، با پیوستن نیروهای دیگر کلان شهرها اقدامات تخلیه آب از منازل مردم با سرعت بیشتری پیگیری شد و با کمک دیگرنیروها بحران در کنارک برطرف شد، اما کارایی و فعالیت حرفه ای گروه اعزامی شهرداری باعث خرسندی است. این نیروها امروز به مشهدمقدس بازگشتند و دوباره وارد بدنه عملیاتی سازمان آتش نشانی و مدیریت پسماند شهرداری مشهد شدند.

مشهد توانمندی و استعداد زیادی برای کمک رسانی در بحران ها دارد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز با اشاره به آمادگی گروه امدادی شهر مشهد دربرابر وقوع سیل و دیگر حوادث طبیعی، گفت: کلان شهر مشهد توانمندی و استعداد زیادی برای کمک رسانی در بحران های مختلف دارد و این آمادگی در ما وجود دارد که در بحران های احتمالی در استان یا استان های همسایه بتوانیم با همه توان برای حل مشکلات مردم امدادرسانی مناسب داشته باشم.

مسعود ظهوریان با تأکید بر اعزام نیروهای حرفه ای و ماشین آلات و تجهیزات مناسب برای امدادرسانی به این منطقه سیل زده، ادامه داد: ساختار سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد به صورت شبکه ای است و اعزام نیروها برای کمک به منطقه درگیر سیل خللی در فعالیت های روزانه این سازمان ایجاد نمی کند؛ همان طور که در حادثه دوغارون نیز 11دستگاه ماشین و 40نفر نیرو برای امدادرسانی به این منطقه اعزام شد.

در کنارک اوضاع بحرانی را پشت سرگذاشتیم

مسئول گروه اعزامی شهرداری مشهد به کنارک نیز با اشاره به جزئیات تجهیزات و نیروهای اعزامی به این شهر، گفت: 11دی گروه اعزامی شهرداری مشهد به مناطق سیل زده شهرستان کنارک عازم شد. این گروه شامل 11آتش نشان، 4نفر از سازمان مدیریت پسماند و 2نفر از نیروهای ستادی شهرداری مشهد برای هماهنگی، همراه با 8دستگاه پمپ پرتابل روبین، 2دستگاه واریسکو «خودمکش» 6500لیتری و 2دستگاه تانکر کف کش در 13دی به شهرستان کنارک رسید.

علی محمد کاظمی افزود: در زمان ورود گروه به کنارک، با حجم بارش 390میلی متری روبه رو شدیم و اوضاع بحرانی را پشت سر گذاشتیم. وضعیت این شهرستان بحرانی بود و حدود 90خانه و معابر اصلی و فرعی این شهر زیر آب بود.

وی در ادامه تصریح کرد: در ابتدای ورود به این منطقه چندین نقطه حساس و مهم را شناسایی کردیم و با اجرای چندراهکار شامل حفر کانال، جداسازی و شکاف جاده کمربندی در کنار حمایتی که شد، اقدامات به ثمر نشست و کمر آب را شکستیم. مردم شهرستان کنارک به ما بسیار لطف داشتند و قدردان فعالیت های گروه اعزامی شهرداری مشهد به این شهرستان بودند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.708301226298
Qt: 1.5187880992889