پنجشنبه, ۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۵۸
چچ
2KrYrtmB2YrZgSDZh9in2Yog2b7Ysdiv2KfYrtiqINmG2YLYr9mKINio2K/Zh9mKINmH2KfZiiDYs9in2K7YqtmF2KfZhtmKINiq2Kcg2LPZgtmBIDI1INiv2LHYtdiv

مدیر کل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد خبر داد؛

تخفیف های پرداخت نقدی بدهی های ساختمانی تا سقف 25 درصد

مدیر کل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد از تخفیفات پرداخت نقدی بدهی های ساختمانی به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ محمود برهانی در برنامه زنده رادیویی شهرما با اشاره به نامگذاری امسال به سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها، اظهار کرد: در همین راستا شورای شهر مشهد اقدام به تصویب مصوبه ای دو فوریتی در جهت تشویق مودیان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه چنین مصوباتی همچنین در راستای تسریع و تسهیل در دریافت به موقع مطالبات شهرداری نیز هست، گفت: در شرایط موجود اقتصادی امیدواریم این مصوبات راهگشایی برای حرکت چرخه اقتصاد و ایجاد تسهیلگری در صنعت ساخت و ساز و برای سازندگان باشد.

برهانی با استناد به ماده 59 رفع موانع تولید، بیان کرد: حسب این مصوبه مودیان به شهرداری می توانند بابت کلیه بدهی های جاری و معوق مجوزها یا گواهی های ساختمانی، در صورت پرداخت نقدی از تخفیف تا سقف 25 درصد از 22 دی تا 25 بهمن ماه و همزمان با ایام الله دهه فجر بهره مند شوند.

مدیر کل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین در مرحله بعد که از 25 بهمن تا 12 اسفند ادامه خواهد داشت، این تخفیف ها از 25 به 22 درصد کاهش داده پیدا می کند.

وی از امتیاز ویژه این مصوبه برای دو حوزه کم برخوردار 4 و 5 خبر داد و گفت: در جهت توانمند سازی حوزه های 4 و 5 درآمدی که شامل مناطق کم برخوردار می شود، این تخفیفات تا سقف 40 درصد افزایش داشته و این اقدام فرصت مغتنمی برای تسویه حساب بدهی های شهروندان و اخذ مجوزهای لازم ساختمانی برای آنان خواهد بود.

برهانی همچنین توضیح داد که در صورتی که شهروندان توانایی پرداخت نقدی کلیه مبالغ را نداشته باشند می توانند بخشی از بدهی را که در توان آنان است به صورت نقدی تسویه کرده و از تخفیفات مذکور بهره مند شوند.

وی افزود: شهروندانی که دارای سابقه تجاری موقت هستند نیز می توانند با اقدام برای اخذ پروانه بهره برداری دائم از تخفیفات 35 درصدی برخوردار شوند.

برهانی در ادامه با اشاره به آسیب هایی که کرونا به وضعیت معیشتی مشاغل وارد کرد، گفت: در ایام کرونا تمهیداتی از سوی شورای شهر برای مشاغلی که مشمول آسیب شده بودند در نظر گرفته شد و برخی از این مشاغل شامل معافیت صد در صدی بدهی ها شدند.

وی در پاسخ به سوال مطرح شده از سوی یکی از شهروندان در خصوص افزایش قیمت عوارض کسب و پیشه، عنوان کرد: این نوع از عوارض بر اساس دسته بندی نوع شغل و بهره برداری صنف تعیین شده و برای مشاغل مختلف، متفاوت است، شهروندان نیز می توانند برای اگاهی از جزییات بیشتر به سایت اطلاع رسانی شهرداری و شورای شهر و یا اداره کل درآمدهای عمومی شهرداری مراجعه کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.3615719477336
Qt: 2.524570941925