شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KLYutin2LIg2LnZhdmE2YrYp9iqINmH2LHYsyDYstmF2LPYqtin2YbZhyDYr9ixINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2YbYt9mC2YcgOQ==

آغاز عملیات هرس زمستانه در شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای عملیات هرس و پیرایش زمستانه درختان و فضای سبز معابر و بوستان های سطح منطقه 9، به منظور جوان سازی ، حذف شاخه های خشک و متناسب سازی درختان با فضای سبز شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید حسینقلی زاده مقدم با بیان این خبر، گفت: با توجه به فرارسیدن فصل هرس زمستانه، عملیات هرس درختان در نقاط مختلف سطح منطقه از جمله بوستان ها، معابر شهری و بلوارها آغاز شد .

شهردار منطقه 9 افزود: اجرای این طرح از ابتدای دی ماه توسط چندین اکیپ متخصص آغاز شده که طی این عملیات بیش از 40 هزار اصله درخت هرس و پیرایش خواهد شد .

حسینقلی زاده مقدم با تأکید بر اینکه نگهداری از درختان یکی از اولویت‌های مهم مدیریت شهری است، تصریح کرد: هرس درختان امری کاملا تخصصی است و انجام به موقع آن موجب کاهش آفات و بیماری ها در درختان و درختچه ها ، افزایش طول عمر و تقویت و بهبود رشد آنها می شود همچنین این اقدام به منظور نگهداری مطلوب از فضای سبز موجود و حفظ سیمای بصری شهر انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: ضدعفونی کردن وسایل هرس، استفاده از چسب مخصوص باغبانی، جمع آوری و انتقال شاخه‌ها و رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی در حین اجرای عملیات هرس زمستانه درختان از جمله مواردی است که اکیپ‌های هرس ملزم به رعایت آن هستند.

شهردار منطقه 9 اظهار کرد: این عملیات در معابر و بلوارهای اصلی از جمله بلوارهای شهید صارمی، پیروزی، شهید کلانتری ، شهرستانی ، کوثر ، شهید برونسی ، وکیل آباد و ... و همچنین در بوستان های سطح منطقه مانند باغ بزرگ وکیل آباد ، بوستان خورشید ، کوه پارک ، وفا ، آبگینه ، پایداری 8 ، لادن 51 و ... آغاز شده و تا انتهای بهمن ماه به پایان خواهد رسید .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.662184715271
Qt: 1.4377188682556