شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINio2KfYsdi0INm+2LHYp9mD2YbYr9mHINio2KfYsdin2YYg2Ygg2KjYsdmBINmH2YXYsdin2Ycg2KjYpyDYsdi52K/ZiNio2LHZgiDYr9ixINin2LPYqtin2YY=

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی بارش پراکنده باران و برف همراه با رعدوبرق در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، بارش پراکنده باران و برف همراه با رعدوبرق را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی; از ساعات بعدازظهر امروز بتدریج از نواحی غربی شاهد نفوذ سامانه ناپایدار بارشی خواهیم بود که از اواخر وقت بارندگی‌ها بصورت رگباری آغاز شده و فردا غالب نقاط استان، بارش خواهند داشت که در برخی نقاط خصوصا نواحی جنوبی با احتمال رعدوبرق و بارش تگرگ همراه با آبگرفتگی و روانآب و در ارتفاعات و نواحی سردسیر، بارش‌ها به صورت باران و برف همراه با تشکیل مه و کاهش دید پیش بینی می شود. بارش ها در استان با شدت و ضعف تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه طی امروز در پاره ای نقاط به ویژه نوار شرقی گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد که احتمال خیزش گردوخاک وخسارت به سازه‌های موقت نیز وجود دارد.

طی 24 ساعت گذشته کوهسرخ با کمینه دمای 3- درجه سانتیگراد سرد‌ترین و سرخس با بیشینه دمای 21درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرستان‌های استان خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهرستان مشهد مقدس به ترتیب 2 و 15 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز شنبه شهرستان مشهد، ابری در برخی ساعات رگبار باران و وزش باد شدید با احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان 14درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به 4درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2616399129232
Qt: 2.3921155929565