شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۱۱
چچ
MzIg2b7YsdmI2pjZhyDYqNinINmH2LLZitmG2Ycg2KjZiti0INin2LIgNjAwINmF2YrZhNmK2KfYsdivINix2YrYp9mEINio2Ycg2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINix2LPZitiv

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد؛

32 پروژه با هزینه بیش از 600 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در مجموع برای 32 پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید بیش از 600 میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در مراسم افتتاح 32 پروژه شهری که با حضور شهردار مشهد و رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهربرگزار شد، افزود: نکته اصلی در حوزه ایمنی پیشگیری و آموزش است که تا کنون اقدامات خوبی دراین حوزه توسط سازمان آتش نشانی انجام شده است .

وی اضافه کرد:یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه افزایش تعداد ایستگاه های آتش نشانی و تجهیز کردن این ایستگاه ها متناسب با توسعه شهراست.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه اکنون 53 ایستگاه و پایگاه آتش نشانی داریم، اظهارکرد: برای جانمایی ایستگاه های جدید نیز متناسب با نیازها و اولویت ها برنامه ریزی شد که در این راستا ایستگاه 54 در بولوار مجلسی با توجه به حضور ایستگاه راه آهن و سیلو گندم در دستور کار قرارگرفت و احداث شد.

یعقوبی تصریح کرد: هدف دوم از احداث ایستگاه 54 آتش نشانی در این محل تکمیل رینگ دوم و پشتیبان بافت پیرامونی حرم مطهر بود .

وی اضافه کرد: این ایستگاه در زیربنایی حدود 1100 مترمربع احداث شده است، در کنار احداث ایستگاه 54 ، توسعه ایستگاه های قدیمی شماره 6 شهید مفتح نیز انجام شده است .

معاون خدمات شهری به اورهال کردن تعدادی از ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: با اینکار صرفه جویی خوبی در هزینه های سازمان انجام شده است.

یعقوبی ادامه داد: در بودجه سال آینده بیش از 20 میلیارد تومان برای احداث و توسعه ایستگاه های آتش نشانی اختصاص داده شده است که ایستگاه آتش نشانی جدید میدان شهدا در کنار ایستگاه قدیمی به عنوان بزرگترین ایستگاه آتش شنانی سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی به افتتاح سه بازارارازاق عمومی و میوه و تره بارنیز اشاره کرد و گفت: امروز دو بازارارزاق عمومی در منطقه ثامن و صدف و همچنین بازار میوه و تره بار درنقویه به بهره برداری رسید که با این سه بازار تعداد بازارهای ارزاق شهرداری به 30 بازار و میوه و تره بار به 14 بازار افزایش پیدا خواهد کرد که در این بازارها 700 نیرو مشغول به کار هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: درحال حاضر زیادبه دنبال افزایش بازارها نیستیم مگر در مواردی مانند بافت پیرامونی حرم مطهر و در حوزه بازرهای میوه نیز هدف بیشتر ساماندهی میوه فروشی های سیار و کنترل قیمتها بود، دربازارها ارازاق و میوه با توجه به کنترل خوبی که روی قیمت ها بوده است به عنوان شبکه ای مطمئن برای توزیع کالاهای تنظیم بازار و حمایتی معرفی شده است.

یعقوبی به احداث پل های عابر پیاده و مکاتنیزه کردن تعدادی از پل ها اشاره کرد و افزود: در همین راستا امروز شاهد افتتاح 10 پل عابر پیاده جدید و مکانیزه کردن 17 پل عابر پیاده با نصب 34 دستگاه آسانسور هستیم.

وی ادامه داد: درمجموع امروز 32 پروژه شهری با هزینه ای بیش از 600 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

گفتنی است در راستای وعده شهردار مشهد برای افتتاح پروژهای شهری در هر چهل و پنج روز پس از افتتاح پروژهای مرتبط با معلولان در اواسط آذرماه شاهد افتتاح و بهره برداری از 32 پروژه در حوزه خدمات شهری هستیم.

مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8884493509928
Qt: 1.8765385150909