شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۳۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2YbZitin2LLZhdmG2K8g2KrZiNis2Ycg2KzYr9mKINiv2YjZhNiqINmI2YXYrNmE2LMg2KjZhyDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDYqNix2KfZiiDYrtiv2YXYqiDYqNmH2KrYsSDYqNmHINiy2KfYptix2KfZhiDZh9iz2KrZitmF

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)؛

نیازمند توجه جدی دولت ومجلس به شهرداری برای خدمت بهتر به زائران هستیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)با اشاره به اینکه علیرغم ارائه خدمات، به 30 میلیون زائر در سال بودجه ملی و استانی به شهرداری مشهد اختصاص پیدا نمی‌کند، گفت : در این زمینه نیازمند توجه جدی دولت و نمایندگان مجلس هستیم تا با پیش‌بینی و ایجاد تبصره‌های پایدار در حوزه خدمات‌رسانی، کمک‌حال مدیریت شهری مشهد باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن کریمدادی در مراسم بهره برداری 32 پروژه شهری، که با حضور شهردارمشهد برگزار شد، افزود: مشهد شهری با تراکم جمعیتی بالاست که علاوه بر جمعیت 3.5 میلیون نفری، سالانه 30 میلیون زائر را میزبانی می‌کند که بیشترین ارائه خدمت به زائران را شهرداری عهده‌دار است اما کمتر دیده و برجسته می‌شود.

وی درادامه با بیان اینکه نیازهای شهر در حوزه آتش‌نشانی مشخص شده، و درحال انجام است، اظهارکرد: ساخت چندین ایستگاه آتش‌نشانی ، در برنامه عملیاتی 4 ساله شهرداری قرار گرفته که بخش عمده آنها در حاشیه شهر است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) تصریح کرد: با تخصیص 30 درصدی اعتبارات عمرانی شهرداری به حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار، ظرف 3 سال آینده کمبود های حوزه ایمنی در حاشیه شهر به ویژه بافت‌هایی که تراکم جمعیتی آنها بالاست و دارای کوچه‌ها و معبر کم‌عرض بوده و دسترسی به بافت‌های سکونتی آن با محدودیت‌هایی همراه است برطرف خواهد شد.

کریمدادی با تقدیر از حضور موثر آتش‌نشانان شهرداری مشهد و ارائه خدمات و کمک به مردم سیل‌زده «کنارک» که به دستور شهردار انجام شد، افزود: این اقدام سبب رضایتمندی ساکنان «کنارک» شد و تشکر وزیر را هم به همراه داشت که شایسته تحسین است.

وی به افتتاح بازارهای ارزاق عمومی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: سیاست شورای شهر بر این است که محصولات در بازار ارزاق عمومی به صورت مستقیم و بدون واسطه به شهروندان عرضه شود، لذا شهرداری باید حذف واسطه‌گری را در دستورکار قرار دهد تا مایحتاج مردم به قیمت مناسب‌تری در اختیار آنها قرار گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) درادامه با اشاره به افتتاح و ومکانیزه کردن 27 پل عابر پیاده نیز گفت: یکی از مسائلی که در این حوزه با آن روبرو هستیم ارتباط موضوع پلهای عابر پیاده به دو سازمان میادین و سازمان ترافیک شهرداری مشهد است ،این مسئله در دو کمیسیون خدمات‌شهری و «عمران، حمل‌ونقل و ترافیک» شورای شهر بررسی می‌شود تا به یک رویه واحد تبدیل شود و یک نهاد مشخص، متولی آن باشد.

گفتنی است در راستای وعده شهردار مشهد برای افتتاح پروژهای شهری در هر چهل و پنج روز پس از افتتاح پروژهای مرتبط با معلولان در اواسط آذرماه شاهد افتتاح و بهره برداری از 32 پروژه در حوزه خدمات شهری هستیم.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7999766667684
Qt: 1.5994453430176