چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
چچ
2YTYp9mK2K3ZhyDYqNmI2K/YrNmHIDE0MDEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2YrYjCDYs9mI2YUg2KjZh9mF2YYg2KjZhyDYtNmI2LHYp9mKINi02YfYsSDYp9ix2KfYptmHINiu2YjYp9mH2K8g2LTYry8g2KrZiNis2Ycg2YjZitqY2Ycg2KjZhyDYrdmI2LLZhyDZhti02KfYtyDZiCDYs9mE2KfZhdiqINiu2KfZhtmI2KfYr9mHINiv2LEg2KfYtdmE2KfYrSDYqNmI2K/YrNmHIDE0MDEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yo=

شهردارمشهد؛

لایحه بودجه 1401 شهرداری، سوم بهمن به شورای شهر ارائه خواهد شد/ توجه ویژه به حوزه نشاط و سلامت خانواده در اصلاح بودجه 1401 شهرداری

شهردارمشهد گفت: لایحه بودجه سال 1401 شهرداری یکشنبه سوم بهمن و در موعد قانونی برای بررسی به شورای اسلامی شهر تقدیم خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی امروز و در بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، افزود: از اعضای شورای شهر برای توجه ویژه مجموع منابع و مصارف در اصلاح بودجه و ایجاد توازن در این حوزه تشکر می کنم.

وی به تذکر یکی از اعضای شورای شهر درخصوص توجه ویژه به حوزه بانوان نیز اشاره و اضافه کرد: دوره ششم مدیریت شهری نگاه ویژه ای به خانواده، نشاط، آسایش، امنیت و سلامت دارد؛ بنابراین در بودجه سال آینده تمام تلاش را داریم تا بتوانیم به این حوزه ها به صورت ویژه توجه داشته باشیم .

شهردارمشهد با بیان اینکه در بودجه 1400 به دلیل محدودیت های فراوان و اینکه نمی خواستیم هزینه های جاری را افزایش دهیم؛ نتوانستیم در اصلاح بودجه میل و سیاست های خود را پیاده کنیم؛ اظهارکرد: در اصلاح بودجه 1400 مطالعات طرح های موردنظر دوره ششم مدیریت شهری برای سال آینده دیده شد و از امروز این مطالعات با قوت بیشتر و انتخاب مشاوران آغاز خواهد شد.

ارجائی تصریح کرد: همچنین یارانه های مورد نیاز حوزه حمل ونقل عمومی و خدمات شهری در اصلاح بودجه 1400 شهرداری افزایش پیدا کرده است و برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیز رشد داشته است.

وی اضافه کرد: آلبوم بودجه نیزبه گونه ای تنظیم شد تا کمترین بار را به بودجه سال آتی واردکند و امیدواریم با این کار قسمت اعظمی از بدهی های شهرداری در سال 1400 را پرداخت کنیم.

شهردارمشهد با بیان اینکه در اصلاح بودجه 1100میلیارد تومان پروژه بدون مطالعه یا ضرورت به نفع پروژه های نیمه تمام و پروژه های فعال در حاشیه شهر حذف شده است، اظهار کرد: همچنین بودجه جاری 1400 شهرداری تنها به اندازه احکام حقوق و دستمزد قانونی به میزان 7درصد افزایش پیدا کرده است.

ارجائی تصریح کرد: درکنار این موارد بر فعال ماندن تمامی کارگاه های پروژه های نیمه تمام در اصلاح بودجه تاکید و 25 میلیارد تومان نیز برای تجهیز بوستان ها به فضاهایی ویژه ورزش بانوان و معلولان عزیز درنظرگرفته شده است.

وی افزود: با وجود تمامی محدودیت های مالی و مشکلاتی که شهرداری با آن روبرو است از میزان حقوق، مزایا و رفاهیات نیروهای خدوم شاغل در شهرداری، شرکت های وابسته و پیمانکاران خدماتی نه تنها کاسته نشد؛ بلکه افزایش نسبتا خوبی نیز داشته است.

شهردارمشهد با اشاره به صرفه جویی 10 درصدی در هزینه های جاری اصلاح بودجه 1400شهرداری، اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم در لایحه بودجه 1401 که سوم بهمن ماه به شورای شهر تقدیم خواهد شد، سایر سیاست های دوره ششم مدیریت شهری را ذیل هدایت های اعضای محترم شورای شهر و چشم اندازهایی که ابلاغ شده است، عملیاتی کنیم.

ارجائی به تذکر یکی از اعضای شورای شهر در خصوص تاخیر در انتصاب معاونت شهرسازی اشاره کرد و گفت: معاون مربوطه مشخص شده و اقدامات مقدماتی نیز انجام و مکاتبات مورد نیاز نیز با دستگاه مبداء انجام شده است و به محض اینکه جواب مکاتبه داده شود، حکم انتصاب معاونت شهرسازی صادرخواهد شد.

شهردارمشهد ادامه داد: در انتصاب جناب آقای حسین نژاد به عنوان استاندار خراسان شمالی به نوعی غافلگیر شدیم و چند روز قبل از انتصاب از وزارت کشور به اینجانب اطلاع داده شد و آمادگی زیادی برای جابجایی در معاونت نداشتیم که از قبل کارهای مرتبط با انتصاب معاون جدید را آغاز کنیم؛ لذا روند امور بعد از انتصاب آقای حسین نژاد شروع شد و اکنون نیز منتظر پاسخ نامه از مبداء گزینه انتخابی برای معاونت شهرسازی هستیم.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7800019582113
Qt: 1.6510088443756