پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۷:۳۰
چچ
2K/ZiNqG2LHYrtmH4oCM2LPZiNin2LHZiiDYudmE2KfZiNmHINio2LEg2K3Zgdi4INiz2YTYp9mF2KrZitiMINmD2KfZh9i0INii2YTZiNiv2q/ZiiDZh9mI2Kcg2LHYpyDZhtmK2LIg2KjZhyDYr9mG2KjYp9mEINiv2KfYsdiv

رئیس کمیسیون عمران ،حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)؛

دوچرخه‌سواری علاوه بر حفظ سلامتی، کاهش آلودگی هوا را نیز به دنبال دارد

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دوچرخه‌سواری علاوه بر حفظ سلامتی، کاهش آلودگی هوا را نیز به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،ایمان فرهمندی در حاشیه رونمایی از 11 ایستگاه جدید دوچرخه اشتراکی و دوچرخه‌سواری نمادین از محل استانداری تا میدان شهدا به مناسبت هفته هوای پاک، افزود: یکی از مهم‌ترین معضلات شهرنشینی ما بحث آلودگی هوا است که اصلی‌ترین آن منابع متحرک به ویژه خودروهای شخصی هستند.

وی اضافه کرد: معتقد هستیم یکی از تاثیرگذارترین موضوعات بر آلودگی هوا، کاهش استفاده از خودرو شخصی و جایگزینی آن با مدهای پاک حمل ونقل از جمله دوچرخه سواری و همچنین پیاده روی است .

رئیس کمیسیون عمران،حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه ظرفیت خوبی برای دوچرخه سواری با ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه اشتراکی از سوی مدیریت شهری ایجاد شده است، اظهارکرد: در کنار راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه، مسیرهای دوچرخه سواری نیز در شهر ایجاد شده است که شهروندان می‌توانند از این مسیرها با دوچرخه‌های شخصی یا دوچرخه‌های اشتراکی استفاده کنند.

فرهمندی تصریح کرد: استفاده ازدوچرخه در کنار کاهش آلودگی هوای شهر، سلامتی مردم و پایداری زیست پذیری شهر را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: برهمین اساس از همشهریان عزیزم دعوت می‌کنم تا از سیستم دوچرخه‌های اشتراکی استفاده کنند تا علاوه بر سلامتی و نشاط شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3986447652181
Qt: 1.161529302597