یکشنبه, ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵
چچ
2YHYsdi12KrigIzZh9in2Yog2KrYp9mF2YrZhiDZhdin2YTZiiDYrtmK2LHYrtmI2KfZh9in2YbZhy0g2YTZitmE2Kcg2YbZiNix2YjYstmK

فرصت‌های تامین مالی خیرخواهانه- لیلا نوروزی

اگر از چالش‌های این روزهای مدیریت شهری در تامین منابع پایدار درآمدی تا ضرورت عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه منابع و زیرساخت‌ها و نیاز روزافزون جامعه به تامین کالا و خدمات عبور کنیم، قطعا به‌ضرورت تغییر رویکرد مدیریت شهری به تامین منابع مالی خواهیم رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جایی که وجود منابع مالی کافی و مداوم در راستای تامین نیازهای مردم شهر جهت ارائه خدمات شهری از نکات حائز اهمیت است، اقتصاد شهری درآمدهای پایدار باید از دو خصیصه تداوم پذیری و حفظ کیفی محیط شهری برخوردار باشد.

نظر به‌ضرورت مشارکت شهروندان به‌عنوان شاخص توسعه اجتماعی در جوامع به‌ویژه در اداره امور شهر، شهرداری مشهد باهدف جلب و تسهیل مشارکت «خیرین شهر» (اشخاص حقیقی یا حقوقی بخش خصوصی) در امور همگانی و عام‌المنفعه با تاکید بر ارتقا سطح رفاه اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق شهر و همچنین تامین سرانه خدمات در مناطق کم برخوردار، معرفی فرصت‌های نیکوکاری و تدارک زیرساخت‌های موید نیاز به‌ویژه پلت فرم تامین مالی خیرخواهانه در دستور کار خود قرار داده است.

ازاین‌رو، در اجرای مصوبه خیرین شهریار شورای اسلامی شهر به شماره 18435/98/5/ش و بند 6-2 آیین‌نامه خیرین شهریار و مشارکت‌های مردمی خیرخواهانه به شماره 82030/1400/34، موضوع تهیه کتابچه فرصت‌های خیر و مشارکت‌های مردمی باهدف معرفی فرصت‌های مشارکت عام‌المنفعه و خیرخواهانه با تاکید بر مناطق کم‌برخوردار تهیه شده‌است.

تغییر رویکرد مدیریت شهری در حوزه تامین مالی و ایجاد زیرساخت تامین مالی خیرخواهانه در جهان‌شهر برکت و کرامت از چرخش‌های تحول‌آفرین این دوره مدیریت شهری است.

کتابچه فرصت‌های خیرخواهانه و مشارکت‌های مردمی با ارائه 163 فرصت مشارکت در نه حوزه موضوعی (ایمنی شهری، محیط‌زیست شهری، تفریحی و ورزشی، زیارت و گردشگری، عمران حمل‌ونقل و ترافیک، اقتصاد شهری و توانمندسازی، فرهنگ و هنر، خدمات آسیب دیدگان اجتماعی، نوآوری و روش‌های نوین تامین مالی) بانک جامع نیازهای شهری را جهت ارائه به خیرین و شهروندان فراهم کرده‌است.

امید است با ایجاد پلت فرم تامین مالی جمعی خیرخواهانه در شهر مشهد، زیرساخت مناسب مشارکت در این حوزه فراهم شود، تا شهروندان بتوانند در هر سطح و میزانی در تامین و توسعه ارائه خدمات دخیل بوده و با مهربانی، در حل مسائل شهر در کنار مدیریت شهری قرار گیرند.

مدیر دارایی‌ها وتوسعه خدمات معاونت اقتصادی شهرداری مشهد

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4566127459208
Qt: 1.1621685028076