سه شنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۶:۲۷
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDYqtmI2LPYudmHINix2YjYp9io2Lcg2Ygg2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2KfYsiDYuNix2YHZitiq4oCM2YfYp9mKINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2LTZh9ivINmH2LPYqtmK2YU=

سفیر قرقیزستان در ایران

آماده توسعه روابط و استفاده از ظرفیت‌های شهرداری مشهد هستیم

سفیر قرقیزستان در ایران گفت : آماده توسعه روابط و استفاده از ظرفیت‌های بسیار خوب شهرداری مشهد هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "تورداکُن صدیق‌اف" در دیدار با شهردار مشهد، افزود: قرقیزستان برای توسعه روابط با خراسان رضوی و به‌ویژه مشهد اهمیت زیادی قائل است.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم و اعتقاد و اطمینان داریم زمینه خوبی برای توسعه ارتباط میان ایران و قرقیزستان در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری وجود دارد.

سفیر قرقیزستان در ایران با بیان این‌که سال 2022 وارد سی‌سالگی برقراری ارتباط میان ایران و قرقیزستان می‌شویم، اظهار کرد: لذا امسال سال مهمی برای گسترش روابط میان دو کشور است.

صدیق‌اف تصریح کرد: در این میان ارتباط با خراسان رضوی و شهر تاریخی مشهد برای قرقیزستان مهم است.

وی ادامه داد: اولین خط پروازی میان ایران و قرقیزستان درمشهد راه‌اندازی شد و تاجران که از این کشور به ایران سفر می‌کنند ابتدا وارد مشهد می‌شوند.

سفیر قرقیزستان در ایران با بیان اینکه بیش از 20سال پیش که سفارت قرقیزستان در ایران بازگشایی شد به مشهد سفری داشتم، اظهار کرد: امروز که وارد این شهر شدم مشاهده کردم مشهد بسیار پیشرفت کرده است و این در حالی است که ایران با تحریم‌های سنگینی روبه‌رو بوده است.

صدیق‌اف ادامه داد: مشهد ازنظر پیشرفت اقتصادی دومین شهر بعد از تهران است و خوشبختانه با شهر اوش که این شهر هم دومین شهر بزرگ قرقیزستان است از گذشته برادرخواندگی دارد.

وی افزود: با توجه به این موضوع انتظار داریم تا در زمینهٔ اقتصادی و سرمایه‌گذاری همکاری‌های مشترک را گسترش دهیم و از ظرفیت‌های بسیار خوب این شهر استفاده نماییم و خواستار حمایت شما از این موضوع هستیم.

سفیر قرقیزستان در ایران بابیان اینکه در قرقیزستان مالیات کمتری نسبت به سایر کشورهای منطقه دریافت می‌شود، خاطرنشان کرد: این موضوع برای سرمایه‌گذاری مناسب است لذا پیشنهاد می‌دهیم در نمایشگاه ایران که خردادماه امسال در قرقیزستان برپا خواهد شد زمینه برقراری ارتباط میان بازرگانان و تجار دو کشور از جمله مشهد ایجاد شود.

صدیق‌‌اف افزود: از شما به‌عنوان شهردار مشهد که شهر بزرگی را مدیریت می‌کنید دعوت می‌کنیم تا با سفر به قرقیزستان از شهر اوش بازدید و با شهردار این شهر دیدار داشته باشید تا زمینه انتقال تجربیات مشهد را به این شهر آماده شود.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8253979682922
Qt: 1.789076089859