جمعه, ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۳۷
چچ
2KLZhdin2K/Zh+KAjNio2KfYtCDZhtmK2LHZiNmH2Kcg2Ygg2K/Ys9iq2q/Yp9mH4oCM2YfYp9mKINi02YfYsdiv2KfYsdmKINio2LEg2KfYs9in2LMg2b7Ziti04oCM2KjZitmG2Yog2YfZiNin2LTZhtin2LPZig==

آماده‌باش نیروها و دستگاه‌های شهرداری بر اساس پیش‌بینی هواشناسی

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد میزان آماده‌باش نیروها و دستگاه‌ها را بر اساس پیش‌بینی هواشناسی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "علی نجفی" با بیان اینکه خدمات شهری همواره براساس اعلام پیش‌بینی هوا در آمادگی کامل به سر می‌برد، اظهار کرد: در سطح شهر پ 130 نقطه مستعد آب‌گرفتگی داریم اما بروز مشکل برای این نقاط تابعی از شدت و میزان بارش است.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته 6 هزار نفر از عوامل خدمات شهری، 600 آتش‌نشان و نیروهای ستادی با 100 دستگاه خودرو از سازمان عمران و مدیریت پسماند، 135 دستگاه موتورپمپ، تعدادی لودر و... برای حل آب‌گرفتگی در سطح شهر، آماده‌باش بودند. همچنین من به همراه شهرداران مناطق و برخی از مدیران نیز در تمامی ساعات حضور داشتیم.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: مشخص شدن تعداد نیرو و دستگاه موردنیاز بر اساس پیش‌بینی هواشناسی و بررسی احتمال بارش اتفاق می‌افتد و تمامی نیروها در ساعات بارندگی به‌طور کامل آماده‌باش بودند.
نجفی از 9 مورد آب‌گرفتگی خبر داد و افزود: این آب‌گرفتگی‌ها شامل منازل، گیرکردن خودرو و... بود که با حضور به‌موقع آتش‌نشانی مرتفع شد.

شدت و سرعت بارندگی خارج از توان کانال‌ها بود

وی بیان کرد: در شهر مشکل لایروبی نداریم زیرا در طول سال مسیل‌ها و کانال‌ها لایروبی شده اما از نظر عمرانی، در برخی از موارد مانند آزادی 131، شیب طولی داریم که وضعیت کاسه‌ای را در زمین ایجاد کرده و باید برای خروج آب کانال‌کشی انجام شود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در برخی از اماکن به خاطر نشست آسفالت مشکل تجمع آب‌داریم. در برخی از موارد دیگر نیز کانال‌هایی برای هدایت آب طراحی‌شده اما اگر میزان شدت و سرعت بارندگی زیاد باشد امکان پوشش آن وجود ندارد و مشکلاتی ایجاد می‌شود.
نجفی درباره میزان بارندگی در هفته آینده عنوان کرد: مشهد طبق پیش‌بینی‌ها در روز یکشنبه و دوشنبه هفته آینده شاهد بارندگی خواهد بود اما میزان آن زیاد نیست؛ هرچند تخمین دقیق میزان بارش‌های بهاری تنها چند ساعت قبل از شروع قابلیت پیش‌بینی دارد.

عدم هماهنگی دستگاه‌ها مانع حل مشکل آب‌گرفتگی

وی درباره عدم هماهنگی برخی دستگاه‌ها اظهار کرد: برخی از دستگاه‌ها اگر عرض یک متری را در اختیار ما قرار دهند می‌توانیم مشکل آب‌گرفتگی محور طولانی و معروفی را در مشهد حل کنیم اما این عدم هماهنگی‌ها باعث بروز مشکل می‌شود.

شهروندان به شهرداری کمک کنند

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد حل مشکل آب‌گرفتگی را وظیفه شهرداری دانست و توضیح داد: شهرداری متعلق به مردم است و بدون همکاری مردم مشکل حل نمی‌شود؛ لذا از مردم درخواست می‌کنم اگر متوجه شاخ و برگ درختانی می‌شوند که جلوی خروج آب را گرفته، با جابه‌جایی آن از آب‌گرفتگی در خانه خود و همسایه‌مان جلوگیری می‌کنیم. از سوی دیگر خروج کمتر از منازل در مواقع بحرانی می‌تواند از بروز مشکل برای شهروندان جلوگیری کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4340799649556
Qt: 1.2091281414032