شنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۵۴
چچ
2b7Ysdin2YrYryDYotmE2KfZitmG2K/Zh+KAjNiq2LHZitmGINiu2YjYr9ix2YjZiiDYs9mI2KfYsdmKINiv2LEg2YPZhNin2YbYtNmH2LEg2YXYtNmH2K8vINi12K/ZiNixINux27Ag2YfYstin2LEg2KfYrti32KfYsdmK2Ycg2KjYsdin2Yog2K7ZiNiv2LHZiNmH2KfZiiDYr9mI2K/Ystin

پراید آلاینده‌ترین خودروی سواری در کلانشهر مشهد/ صدور ۱۰ هزار اخطاریه برای خودروهای دودزا

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد از صدور حدود ۱۰ هزار اخطاریه برای خودروهای دودزا در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "علی نجفی" با اعلام این خبر اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که در سال ۱۴۰۰ به صورت تقریبی در هر ساعت، یک اخطاریه برای خودروهای دودزا صادر شده و در مجموع حدود ۱۰ هزار دستگاه خودرو شامل انواع خودروهای سواری، سنگین، عمومی و ... مشمول صدور اخطاریه شده‌اند.
وی ادامه داد: در این میان خودروی پراید با ۵۹ درصد، بیشترین میزان صدور اخطاریه را به خود اختصاص داده است.
نجفی توضیح داد: پس از ارائه اخطاریه اول، شهروندان به مدت ۱۵ روز فرصت دارند تا نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام کنند اما در صورت عدم رفع نقص و یا عدم توجه مالک به اخطاریه، اخطاریه دوم صادر و به درب منزل شهروند ارسال خواهد شد. در گام آخر نیز در صورتی که پس از هفت روز از اخطاریه دوم، مالک خودرو نسبت به رفع نقص اقدام نکند، پس از تشکیل پرونده مدارک خودرو به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.

معاون شهردار مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶ اکیپ کنترل و نظارت بر آلاینده‌های سیار در شهر مشهد فعال هستند و با توجه به اهمیت حفظ سلامت شهروندان و کنترل آلودگی هوا، از شهروندان گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده خودروهای آلاینده و دودزا با شماره سامانه ارتباطات مردمی شهرداری مشهد ۱۳۷ تماس بگیرند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8214526176453
Qt: 1.7739014625549