دوشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۰۳
چچ
2KLZhdin2K/Zh+KAjNio2KfYtCDYqNmK2LQg2KfYsiDahtmH2KfYsSDZh9iy2KfYsSDZhtmB2LEg2KfYsiDZhtmK2LHZiNmH2KfZiiDYrtiv2YXYp9iqINi02YfYsdmKINmF2LTZh9iv

آماده‌باش بیش از چهار هزار نفر از نیروهای خدمات شهری مشهد

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد از آماده‌باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو و اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "علی نجفی" با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به صدور اطلاعیه سطح نارنجی اداره کل هواشناسی و اعلام هشدار درباره وقوع بارش‌های رگباری توام با رعدوبرق و آب‌گرفتگی، طی روز دوشنبه، بیش از چهار هزار نفر از نیروهای خدمات شهری به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر نیروهای کارگری، بالغ‌بر ۷۰ دستگاه تانکر، ۱۲ دستگاه پمپ خودمکش، ۱۰۰ دستگاه پمپ سیار، ۶ دستگاه لودر، چهار دستگاه بالابر، هفت‌دستگاه کمپرسی به همراه ۶ هزار و ۴۵۰ کیسه‌شن در سطح مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد مستقر شده است.

نجفی با بیان اینکه ۵۰۰ نیروی آتش‌نشان به همراه ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه در ۵۴ ایستگاه آتش‌نشانی و حوزه‌های فرماندهی و ستادی این سازمان در آماده‌باش کامل هستند، تاکید کرد: این افراد و تجهیزات در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت بروز حوادث احتمالی مرتبط به بارش نزولات آسمانی به شهروندان خدمت‌رسانی کنند.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد حل مشکل آب‌گرفتگی را وظیفه شهرداری دانست و بیان کرد: شهرداری متعلق به مردم است و بدون همکاری مردم مشکل حل نمی‌شود؛ لذا از مردم درخواست می‌کنم اگر متوجه شاخ و برگ درختانی می‌شوند که جلوی خروج آب را گرفته، با جابه‌جایی آن مانع آب‌گرفتگی در خانه خود و همسایگان شوند و از سوی دیگر خروج کمتر از منازل در مواقع بحرانی می‌تواند از بروز مشکل برای شهروندان جلوگیری کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1027626991272
Qt: 2.1579406261444