پنجشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳
چچ
2KrZiNiz2LnZhyDZgdi22KfZiiDYs9io2LLYjCDYp9mI2YTZiNmK2Kog2YXZhti32YLZhyA5INiv2LEg2LPYp9mEINis2K/Zitiv

توسعه فضای سبز، اولویت منطقه 9 در سال جدید

سعید حسینقلی زاده مقدم اولویت منطقه 9 شهرداری مشهد در سال جدید را توسعه فضای سبز عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سعید حسینقلی‌زاده مقدم" اظهار کرد: منطقه 9 شهرداری مشهد در جنوب شهر از میدان جمهوری اسلامی تا انتهای وکیل‌آباد و در سمت دیگر به محدوده ارتفاعات جنوب قرار دارد.

وی ادامه داد: در کنار اتفاقات خوبی که مدیریت شهری انجام می‌دهد، همکاران من در منطقه 9 نیز در تلاش هستند تا فضاهای خدماتی و تجاری را با مسکونی منطبق کنند تا نیاز شهروندان در هر محله با کمترین مسافت طی شده برطرف شود.

شهردارمنطقه 9 شهرداری مشهد افزود: بازگشایی پادگان لشکر 77 با درایت شهردار مشهد و تعامل دستگاه‌های دیگر اتفاق مبارکی است؛ در منطقه 9 نیز هرچند در مقیاس‌های کوچک‌تر، در حال رقم زدن این اتفاقات با اولویت توسعه فضای سبز در بوستان‌هایی مثل بوستان وفا هستیم.

حسینقلی‌زاده مقدم ضمن اشاره به عملیات عمرانی در بوستان وفا و قرار دادن بخش‌های به اتمام رسیده در اختیار مردم، در مورد بوستان‌های خطی حاشیه فکوری بیان کرد: پارک‌های خطی در حاشیه بولوار فکوری وجود دارد که سعی می‌کنیم این پارک‌ها را گسترش داده و زیرساخت‌هایی مانند آبخوری و سرویس بهداشتی را اضافه کنیم.

وی درباره اقدامات انجام‌گرفته در بوستان وکیل‌آباد گفت: در این بوستان نیز سعی می‌کنیم فضاهای ورزشی تفریحی را توسعه دهیم و فضای ایزوله‌ای که از بیرون مشرفیت نداشته باشد را برای پارک بانوان اختصاص داده‌ایم.

شهردار منطقه 9 شهرداری مشهد توضیح داد: پنج هزار متر فضای ورزشی، 1.5 هکتار فضای پیاده‌روی، آلاچیق و... با استفاده از مشاورین خانم در نیمه اول امسال برای بانوان افتتاح خواهد شد تا شهروندان بتوانند به‌راحتی به ورزش و تفریح بپردازند.

حسینقلی زاده مقدم عنوان کرد: عملیات بهسازی در ضلع زوج پیاده‌روی بولوار دلاوران آغازشده و امیدواریم هرچه سریع‌تر فاز اول به پایان برسد. در فاز دوم نیز ضلع غربی بهسازی خواهد شد.

وی درباره تبدیل زمین‌های بایر به فضای سبز اظهار کرد: زمین‌های بزرگ‌مقیاس سطح شهر دارای مالک است و طبیعی است که برای هر اقدامی باید درخواست مالک را داشته باشیم. اگر در طرح تفصیلی محلی برای فضای سبز در نظر گرفته‌شده باشد تملک شده و فضای سبز ساخته می‌شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8767345746358
Qt: 1.8501958847046