پنجشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۳۷
چچ
2KrYrNmH2YrYsiDYqNmK2LQg2KfYsiAxMCDZh9iy2KfYsSDYqtin2YPYs9mKINio2Ycg2LPYp9mF2KfZhtmHINm+2LHYr9in2K7YqiDCq9mD2YrZiC7YotixLtmD2K/CuyDZg9mK2KfZhg==

تجهیز بیش از 10 هزار تاکسی به سامانه پرداخت «کیو.آر.کد» کیان

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: از یک سال پیش، بیش از 10 هزار تاکسی در شهر مشهد به سیستم پرداخت غیر نقدی " کیو.آر.کد" کیان مجهز شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، " احمد محبی" در این خصوص، افزود: این سیستم با هدف هوشمندسازی درگاه پرداخت ناوگان تاکسیرانی، حرکت در جهت شهر هوشمند، حذف پول کاغذی و بهبود رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی کشور، رفع مشکل پرداخت‌های خرد، حفظ حقوق تاکسیران و مسافر و ... بر روی ناوگان تاکسیرانی اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: حدود 10 هزار تاکسی در شهر به این سیستم پرداخت‌ مجهز شده‌اند که این رقم معادل بیش از 90 درصد ناوگان تاکسیرانی در مشهد است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: درگاه پرداخت غیر نقدی "کیو.آر.کد" کیان از چندین کیف پول الکترونیکی ازجمله کیف پول" پی‌پاد"، "شهرمن" و "آی‌دی پی" پشتیبانی می‌کند و شهروندان به‌آسانی می‌توانند از این طریق مبلغ کرایه خود را پرداخت کنند.

محبی ادامه داد: زیرساخت پرداخت الکترونیکی کیان توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد طراحی و اجرا شده است و برای ترغیب تاکسیرانان و شهروندان به استفاده از این روش پرداخت، بسته‌های تشویقی درنظرگرفته شده است و دراین مدت نیز از تاکسیرانانی که برای ترغیب شهروندان به استفاده از این روش تلاش کرده‌اند؛ تقدیر شده است .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9390133221944
Qt: 1.950620174408