جمعه, ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۲
چچ
2K3ZhCDar9ix2Ycg27HbtyDYs9in2YTZhyDYtNmH2LEg2YXYtNmH2K8g2LfZiiDYs9mHINmF2KfZhw==

حل گره ۱۷ ساله شهر مشهد طی سه ماه

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از اولین ماموریت‌هایی که شورای دوره ششم به شهردار مشهد محول کرد، پیگیری مشکلات زمین مانده مردم و تعیین تکلیف زمین‌های بزرگ مقیاس بود. یکی از آن‌ها؛ انتقال پادگان لشکر ۷۷ است که با پیگیری‌های ویژه پرونده‌ای که ۱۷ سال طول کشیده بود، سه ماهه به نتیجه رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "مهدی ناصحی" در نشست پرسش‌وپاسخ با شهروندان که با موضوع جابه‌جایی پادگان لشکر ۷۷ در مسجد ولی‌عصر(عج) برگزار شد، اظهار کرد: ساماندهی اراضی پادگان‌ها سابقه طولانی دارد و تاکنون پیگیری‌های زیادی در این زمینه توسط حوزه‌های مختلف انجام شده اما بنا به‌دلایل مختلفی تاکنون این گره باز نشده است.

وی افزود: یکی از اولین ماموریت‌هایی که شورای دوره ششم به شهردار مشهد محول کرد، پیگیری مشکلات به زمین مانده مردم و تعیین تکلیف زمین‌های بزرگ مقیاس بود که یکی از آن‌ها انتقال پادگان ارتش است که با پیگیری‌های ویژه پرونده‌ای که ۱۷ سال طول کشیده بود، سه ماهه به نتیجه رسید.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: آقای مروی نگاه مثبتی به این موضوع داشته‌اند و در هفته آینده نیز خبرهای خوبی در خصوص زمین‌های بزرگ مقیاس به شهروندان خواهیم داد.

ناصحی ضمن اشاره به اینکه همه مشکلات با همدلی، هم‌آهنگی، تلاش، گذشتن از منافع و ایثار قابل حل است، خاطرنشان کرد: امیر آذریان، فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای ارتش در شمال شرق همچون دوران دفاع‌مقدس، نقش بسیار اثرگذاری با خلوص نیت و ایثارگری به عنوان فرماندهی یگان‌های مرتبط با ارتش در منطقه شمال شرق در این خصوص ایفا کرده‌اند.

وی ضمن تشکر از پیگیری‌های ویژه شهردار مشهد برای حل گره ۱۷ ساله، اضافه کرد: ۴۰۰ هکتار از بهترین اراضی با بهترین شرایط آب‌وهوایی و دسترسی، در اختیار مردم قرار می‌گیرد که در صورت باز شدن مسیر‌ها آلودگی هوا کاهش و دسترسی به پنج مرکز اصلی درمانی شامل بیمارستان امام رضا(ع)، بنت‌الهدی، قائم، مهر و مادر تسهیل می‌شود و ۱۱۰ هکتار فضای سبز متمرکز نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ۹۰۰ هکتار از زمین‌های اطراف متاثر این جابه‌جایی می‌شوند و زمین ورزشی چمن با ارزشی در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت و زمینه برای فعالیت‌های فرهنگی کلان مهیا می‌شود، همچنین از مدیران شهری درخواست میکنم همزمان با بازگشایی مسیرها، برنامه عملیاتی اتمام پروژه را در اختیار مردم قرار دهند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.7180933952332
Qt: 4.5449471473694