جمعه, ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۴
چچ
27XbsSDZh9mD2KrYp9ixINmB2LbYp9mKINiz2KjYsiDYr9ixINin2K7YqtmK2KfYsSDZhdix2K/ZhSDZgtix2KfYsSDZhdmK4oCM2q/Zitix2K8vINiz2KfZhdin2YbYr9mH2Yog2YXYtNin2LrZhCDZhdiy2KfYrdmFINio2YjZhNmI2KfYsdmH2KfZiiDZhtin2YXYrNmIINmIINiu2LHZhdi02YfYsQ==

۵۱ هکتار فضای سبز در اختیار مردم قرار می‌گیرد/ ساماندهی مشاغل مزاحم بولوارهای نامجو و خرمشهر

شهردار منطقه هشت مشهد گفت: منطقه هشت از سرانه فضای سبز شهری غنی‌ برخوردار است اما فضای سبز محلی زیادی ندارد که خوشبختانه به واسطه توافق سه جانبه شهرداری، آستان‌قدس و ارتش ۵۱ هکتار فضای سبز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "حسین عبدالله‌زاده" در نشست پرسش‌وپاسخ با شهروندان که با موضوع جابه‌جایی پادگان لشکر ۷۷ در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، در خصوص ساماندهی اراضی ارتش، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های شهردار مشهد، جابه‌جایی پادگان ارتش بود که خوشبختانه به نتیجه رسید، در طی اجرای این پروژه، ۱۹۹ هکتار از اراضی خیابان آبشار دو و ۱۸۸ هکتار از اراضی پادگان قدیم ثامن الائمه(ع) تعیین تکلیف می‌شوند و به‌زودی شهروندان مناطق نامجو، بهشتی، امام خمینی (ره)و ثامن طعم خوش این جا‌به‌جایی را خواهند چشید.

وی افزود: منطقه هشت از سرانه فضای سبز شهری غنی‌ برخوردار است اما فضای سبز محلی زیادی ندارد که خوشبختانه به واسطه توافق سه جانبه شهرداری، آستان قدس و ارتش ۵۱ هکتار فضای سبز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

شهردار منطقه هشت مشهد بیان کرد: یکی از تکالیف مدیریت شهری حفظ درختان بزرگ، المان‌های یادمانی و تاریخی داخل پادگان است که برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه انجام شده است که طی آن هفت هکتار فضای فرهنگی در اختیار شهروندان منطقه قرار می‌گیرد.

عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰ هکتار از سهم شهرداری به فضاهای آموزشی، ورزشی، درمانی و فرهنگی اختصاص پیدا می‌‌کند.

وی اضافه کرد: در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال جاری توافق با تولیت و قائم‌مقام آستان قدس انجام شد و ظرف سه هفته نقشه‌ها به کمیسیون ماده پنج ارسال و بعد از ۱۴ روز در شورای عالی شهرسازی و معماری پیگیری و طرح تصویب شد.

شهردار منطقه هشت مشهد ضمن اشاره به حل مشکل دسترسی‌های این اراضی، گفت: به مرور پنج معبر،، داخل پادگان باز می‌شود که مهم‌ترین آنها بازگشایی خیابان فیاض‌بخش به بولوار نامجو، خیابان امام خمینی۶۳ به بولوار ثامن و پس از آن خیابان امام خمینی۷۳ به نامجو دو و خیابان امام خمینی ۸۹ به بولوار نامجو می‌شود.

عبدالله‌زاده درخصوص وضعیت تعمیرگاه‌های موجود در بولوار نامجو، تصریح کرد: از سال گذشته تخفیف ۳۵ درصدی برای تبدیل تجاری موقت‌ به دائم در شورای شهر مصوب شد و به مالکان اعلام شد که مغازه‌های خود را به مشاغل مزاحم اجاره ندهند، خوشبختانه در بولوار نماز و خیابان آبشار زمین انتفاعی وجود ندارد و همه زمین‌ها خدماتی است به همین دلیل پیگیر توافق با سرمایه‌گذار برای ساماندهی بولوارهای نامجو و خرمشهر هستیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8297934532166
Qt: 1.761322259903