شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۴۴
چچ
2YfZhdix2KfZhyDYqNinIMKr2LLZitmGINmC2YbYryDZvtin2LHYs9mKwrsg2K/YsSDYsdmI2LIg2b7Yp9iz2K/Yp9i02Kog2LLYqNin2YYg2YHYp9ix2LPZig==

همراه با «زین قند پارسی» در روز پاسداشت زبان فارسی

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول‌سازمانی شهرداری مشهد از آغاز سلسه آموزش‌های «زین قند پارسی» هم‌زمان با یاد روز فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "مهدی یاراحمدی‌خراسانی" با بیان این خبر اظهار کرد: شهرداری مشهد، سازمانی است پردامنه که به‌دلیل ماهیت کاری، به صورت مستقیم و غیرمستقیم با عموم مردم در ارتباط است، از طرفی اصلاح شیوه گفتار و نوشتار، ساماندهی فرهنگ سازمانی و فرهنگ شهروندی، همواره از دغدغه‌های شهرداری مشهد به شمار می‌‏رود.

وی افزود: به ‌دلیل همسایگی با حماسه‌سرای بزرگ، حکیم ابوالقاسم فردوسی که عمر گران‌بهای خود را برای پاسداری از زبان فارسی، حفظ عناصر ملی و تمدن ایرانی در اثر جاودان خود یعنی «شاهنامه» صرف کرد و نیز به‌دلیل گستردگی تعاملات در شهرداری، تردیدی نیست که این سازمان بزرگ باید به عنوان پیشگام در این زمینه نقش موثری ایفا کند.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول‌سازمانی شهرداری مشهد بیان کرد: در این ‌راستا، گروه آموزش و توانمندسازی، به عنوان کلیددار این ماجرا، برای تولید سلسله محتواهای آموزشی الکترونیکی تحت‌ عنوان «زین قند پارسی» اقدام کرده‌است، محوریت اصلی این آموزش‌ها «فارسی‌نویسی»، «درست‌نویسی» و «ساده‌نویسی»، با تاکید بر ادبیات نوشتاری و گفتاری درون‌سازمانی و به‌کارگیری آن در حوزه نامه‌نگاری، اطلاعیه‌ها، گزارش‌ها و ... خواهد بود.

یاراحمدی‌خراسانی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها از 25 اردیبهشت، هم‌زمان با سالروز گرامی‌داشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی و با رویکرد آموزش‌های خرد (میکرولرنینگ) و تعامل‌محور، به‌صورت هفتگی و از بستر سامانه جامع آموزش منابع انسانی (جام)، اتوماسیون اداری (گام)، صفحه دسکتاپ، درگاه (سایت) خدمت، شبکه‌های اجتماعی و در قالب روش‌های جذابی همچون موشن‌گرافی، اسکورم تعاملی، اینفوگرافی و ... برای عموم سرمایه‌های انسانی در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9180812835693
Qt: 1.9096949100494