شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶
چچ
2YjZitqY2Ycg2KjYsdmG2KfZhdmH4oCM2YfYp9mKINmB2LHZh9mG2q/ZiiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYqNix2KfZiiDZhtmD2YjYr9in2LTYqiDYsdmI2LIg2YHYsdiv2YjYs9mK

ویژه برنامه‌های فرهنگی شهرداری مشهد برای نکوداشت روز فردوسی

معاون فرهنگی هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد لیست برنامه‌های نکوداشت روز فردوسی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "یوسف اسماعیل‌زاده" اظهار کرد: سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در دهه ادب، حماسه و نکوداشت روز فردوسی بزرگ برنامه‌های متنوعی را برای شهروندان مشهد در نظر گرفته است.

وی درباره این برنامه ها توضیح داد: در این ایام دو مسابقه گنجینه‌های شهر خورشید و مسابقه بزرگ شاهنامه پژوهان را برای همشهریان عزیز در نظر گرفته شده و دو فراخوان نیز با نام های یادمان میدان سپهبد و جشنواره ادبی مشهد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: برگزاری تور گردشگری ویژه آرامگاه فردوسی و اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی وهنری در جلوخان آرامگاه فردوسی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که در این مکان اجرای گروهی ضرب‌نوازی پهلوانی، اجرای داستان‌های گذر سیاوش و گذر حماسه، نورافشانی ویژه هرشب ساعت ۲۰، اجرای نمایش تئاتر فاخر ماردوش و روایت جذاب کاوه وضحاک انجام خواهد شد.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: در این ایام سعی شده ویدیو سه زبانه حکیم طوس ساخته شده و در کنار المان‌های جلوخان نقالی و روایتگری برای آشنایی بیشتر عزیزان با حکیم ابوالقاسم فردوسی اجرا شو، اجرای ویدیومپینگ درمقبره و برگزاری برنامه جهان شهر رویداد ویژه حکیم توس با اجرای سرود، نقالی و شعر باحضور چهرهای حماسی کشور نیز فضای مطلوبی به این شب‌ها خواهد داد.

وی ضمن اشاره به اکران شهری استرابورد و بیلبورد دیگر اقدامات انجام گرفته را این‌گونه، برشمرد: میدان فردوسی به طور ویژه فضاسازی شده و از یادمان فاخر رستم و سهراب رونمایی خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3686652183533
Qt: 1.1030757427216