شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۲۸
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2KfZiNmE2YrZhiDZhti02LPYqiDYqtmI2KzZitmH2Yog2LTZiNix2KfZh9in2Yog2LXZhNitINmIINiz2KfYsti0INiv2LEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8=

برگزاری اولین نشست توجیهی شوراهای صلح و سازش در شهرداری مشهد

اولین نشست توجیهی شوراهای صلح و سازش در حوزه معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، اولین نشست توجیهی شوراهای صلح و سازش در حوزه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با حضور معاون قضائی رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد، معاون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد و برخی دیگر از مدیران مدیریت شهری برگزار شد.

"جعفر سروی" مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم برنامه‌های کنترل جرائم و تخلفات شهری، نقش و جایگاه شوراهای حل اختلاف صلحیه در کاهش جرائم رانندگی و به طبع آن کاهش میزان تصادفات و سوانح در شهر و استان را پررنگ برشمرد.

در ادامه "محمد فرجی‌ها" ناظر علمی دبیرخانه شهر ترمیمی و مدیر گروه حقوق دانشگاه تربیت مدرس تهران، طرح ایده شهر ترمیمی در شهرداری مشهد و معاونت عمران و حمل‌ونقل و ترافیک را حائز اهمیت دانست و با بیان اینکه موضوع عدالت ترمیمی از دیرباز در فرهنگ و آموزه‌های اسلامی جایگاه خاصی داشته است، تشکیل شوراهای حل اختلاف در آن معاونت را عاملی برای کاهش تعارضات و اختلافات در حوزه‌های صدرالاشاره دانست.

"محمود رفسنجانی" معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی نیز گفت: با توجه به حجم عظیم تعاملات و ارتباط این معاونت با شهروندان و تعداد قابل‌توجه پرونده‌های تشکیل‌شده در موضوعات مختلف، اجرای روند رسیدگی به موضوعات شهروندان در شوراهای صلحیه مستقر در سازمان‌های تابعه آن معاونت امیدبخش است.

وی تصریح کرد: با تشکیل این شوراها می‌توان از ظرفیت موجود در فرآیند مردمی صلح و سازش برای کاهش تعارضات و اختلافات بهره گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9151900609334
Qt: 1.9104588031769