شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۱۹
چچ
2b7Yp9mK2LQg2YjYtti52YrYqiDZhdmG2KfYqNi5INii2KjZiiDZg9mE2KfZhuKAjNi02YfYsSDZhdi02YfYryDYr9ixINix2LXYr9iu2KfZhtmHINi02YfYsdmK

پایش وضعیت منابع آبی کلان‌شهر مشهد در رصدخانه شهری

معاون محیط‌‎زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد از همکاری همه دستگاه‌های متولی با محوریت دبیرخانه شهر دوستدار آب برای جمع‌آوری، تدقیق و تحلیل داده‌های اطلاعاتی در مورد وضعیت منابع آبی در دشت مشهد با استفاده از زیرساخت‌های موجود در رصدخانه شهری مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "علی نجفی" با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهر دوستدار آب هم‌افزایی و در کنار هم قرار گرفتن نهادهای متولی و اشتراک داده‌های آماری است چرا که تحلیل داده‌ها یکی از بهترین مسیرهای تصمیم‌گیری درست و همه جانبه توسط مدیران خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌های مناسب که در رصدخانه شهری شهرداری مشهد ایجاد شده در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی در محل این رصدخانه برگزار شد، مقرر شد تا با مشارکت همه دستگاه‌های متولی داده‌های مورد نیاز به اشتراک گذاشته شود تا بتوانیم به چشم‌انداز مناسبی در مورد آینده منابع آبی در کلانشهر مشهد دست یابیم.

نجفی عنوان کرد: با توجه به کاهش روزافزون منابع آبی دشت مشهد، برنامه‌ریزی مناسب و اتخاذ تصمیم‌های صحیح یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که تنها با مشارکت فعال همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی قابل دستیابی خواهد بود.

"حسن کریمدادی" رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این جلسه گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شورای ششم، توجه به مسئله منابع آبی به عنوان یکی از استراتژیک‌ترین محورهای توسعه است و تلاش داریم تا با بهره‌گیری از متخصصان و نهادهای متولی گام های ارزنده ای برداریم.

کریمدادی افزود: توجه ویژه به حوزه آب نیازمند همکاری و همراهی همه مجموعه‌های متولی است و مدیریت شهری نیز به صورت کامل آمادگی خود را برای حمایت در این زمینه اعلام میکند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6534873644511
Qt: 1.5323355197906