•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 264
   کد: 192872
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد تاکید کرد؛

   15 اسفند آخرین مهلت استفاده از تخفیف 20 درصدی / 15تا25 اسفند تخفیف پرداخت نقدی بدهی مودیان 18 درصدی می شود

   البته در این میان دولت تسهیلاتی را مانند مجوز انتشار اوراق مشارکت فراهم می کند، 50 درصد از اصل و سود این اوراق مشارکت را خود شهرداری مشهد پرداخت می کند لذا کمترشاهد کمک مستقیم دولت به شهرداری ها هستیم.
   15 اسفند آخرین مهلت استفاده از تخفیف 20 درصدی / 15تا25 اسفند تخفیف پرداخت نقدی بدهی مودیان 18 درصدی می شود

   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد با دعوت از شهروندان برای استفاده از فرصت درنظر گرفته شده برای بهره مندی از تخفیف 20 درصدی پرداخت نقدی بدهی های خود به شهرداری گفت: شهروندان تنها تا 15 اسفند فرصت دارند که از تخفیف 20 درصدی استفاده کنند پس از این تاریخ تخفیف به 18 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمود برهانی در این خصوص توضیح داد: شهرداری عوارض و مطالبات خود را بابت صدور مجوزهای ساختمانی شامل پروانه و پایانکار را به صورت نقدی و بخشی را به صورت غیر نقد و به شکل اقساط دریافت می کند.
   وی اضافه کرد: درشرایط تقسیط 20درصد مطالبات به صورت نقد و مابقی تا 36 ماه قسط بندی می شود این نوع تسهیلات در طول سال از سوی شهرداری به مودیان ارائه می شود.
   وی با بیان این که شورای اسلامی شهرمشهد برای مناسبت های خاص مانند ایام دهه فجر و پایان سال مشوق هایی را برای پرداخت نقدی شهروندان درنظر می گیرد، اظهارکرد: امسال نیز شورای شهر مشهد همانند سنوات گذشته تسهیلات ومشوق هایی را برای مودیان شهرداری، درخصوص پرداخت نقدی عوارض و بدهی های خود به تصویب رسانده است.
   برهانی تصریح کرد: بر این اساس امسال نیز شورای شهر برای پرداخت های نقدی مودیان دارای بدهی به شهرداری مشهد از12 بهمن لغایت 15 اسفند 20درصد تخفیف و از 15 اسفند تا 25 اسفند نیز 18 درصد تخفیف درنظرگرفته است و پس از این تاریخ شرایط پرداخت بدهی ها به حالت عادی بازخواهد گشت.
   مدیرکل درآمدهای شهرداری مشهد با دعوت از شهروندان برای استفاده از این فرصت تاکید کرد: مودیان فعال دربخش صنعت ساخت وساز درحوزه دریافت پروانه ها و پایانکارهای ساختمانی وهمچنین مودیان درحوزه عوارض بهای خدمات پسماند، آتش نشانی وعوارض کسب و پیشه می توانند در این مدت از تخفیفات 20-18 درصدی شهرداری مشهد برای پرداخت بدهی خود در این حوزه ها استفاده کنند.
   وی با اشاره به این که شهرداری درقبال اجرای پروژه های عمرانی، توسعه زیرساخت ها و خدمات عمومی که برای نگهداری شهر انجام می شود نیازبه درآمد دارد، گفت: کلانشهر مشهد با جمعیت بیش ازسه میلیون نفرو حضور سالانه 25 میلیون زائر هزینه های جاری ویژه و خاصی دارد و با توجه به این که هزینه های مورد نیاز از سوی دولت تامین نمی شود نیازمند تامین بخشی ازمنابع مورد نیاز از سوی شهروندان است.
   وی افزود: خوشبختانه شهروندان مشهدی با همکاری و مشارکتی که درتامین هزینه های شهرشان داشته اند اکنون شهرمشهد شهری توسعه یافته و پیشرفته نسبت به سایر شهرهای کشوراست.
   برهانی اضافه کرد: در2-3سال گذشته همکاری و مشارکت شهروندان در توسعه شهر به حداکثر خود رسیده است که امیدواریم طی روزهای باقی مانده ازسال جاری نیز با همکاری شهروندان درپراخت بدهی های خود شاهد توسعه بیشتر شهر مشهد باشیم.
   مدیرکل درآمدهای شهرداری مشهد با بیان این که بار اصلی هزینه های توسعه شهری بر دوش شهرداری است تصریح کرد: البته در این میان دولت تسهیلاتی را مانند مجوز انتشار اوراق مشارکت فراهم می کند، 50 درصد از اصل و سود این اوراق مشارکت را خود شهرداری مشهد پرداخت می کند لذا کمترشاهد کمک مستقیم دولت به شهرداری ها هستیم.
   وی درخصوص پویش شهر20 و محل هزینه عوارض شهروندان در شهر بیان کرد: اگر به پویش شهر 20و تبلیغات شهری که برای این پویش در شهر انجام شده است توجه کنیم به عناوین پروژه هایی که در مشهد اجرا شده، یا درحال اجرا است اشاره شده تا شهروندان بدانند عوارضی که پرداخت می کنند درچه جایی هزینه شده است.
   وی ادامه داد: چپگرد غیرهمسطح شهید ناصری، دوربرگردان غیر همسطح ابوطالب، اجرای پروژه های خط 2 و سه قطار شهری، خرید اتوبوس، انجام اصلاح هندسی و آسفالت معابر، اجرای شبکه جمع آوری آب های سطحی، نگهداری و توسعه فضاهای سبز، رفت وروب و جمع آوری پسماند و.. ازجمله اقدامات انجام شده یا درحال انجام شهرداری مشهد است که بخشی از هزینه های آن با مشارکت شهروندان محقق شده است.
   وی درپاسخ به این سئوال که چه بخش هایی شامل بهره مندی از تخفیف های مصوب شورای شهر می شوند، اظهارکرد: چک هایی که شهروندان برای پرداخت بدهی خود به شهرداری پرداخت کرده اند اما برگشت خورده است، آرای کمیسیون ماده 77، سهم ورود اراضی به محدوده، عوارض نوسازی وعوارض خودرو شامل تخفیف 20 درصد نمی شوند.
   برهانی در ادامه گفت: شهروندان می توانند برای دریافت اطلاعات درارتباط با عوارض خود با سامانه ارتباط مردمی 137 تماس گرفته و یا با مراجعه به سایت avarez.mashhad.ir نسبت به رویت فیش نوسازی و پرداخت الکترونیک عوارض خود اقدام نمایند.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 264
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .