•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 377
   کد: 193959
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   آغاز عملیات مه پاشی، ضدعفونی و گندزدایی معابر، مراکز درمانی و پرتردد/ مواد ضد عفونی بر اساس استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده و بی خطراست

   عملیات مه پاشی و ضد عفونی کردن معابر طبق دستور شهردار از امشب در تمامی نقاط حساس و پرتردد و مراکز درمانی مناطق ۱۳ گانه تا رسیدن به وضعیت سفید با سه دستگاه مه پاش تخصصی ادامه خواهد داشت.
   آغاز عملیات مه پاشی، ضدعفونی و گندزدایی معابر، مراکز درمانی و پرتردد/ مواد ضد عفونی بر اساس استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده و بی خطراست

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از آغاز عملیات مه پاشی، ضدعفونی و گند زدایی معابر، مراکز درمانی و پرتردد سطح شهر از شب گذشته و تا زمان رسیدن به وضعیت سفید خبرداد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با تکذیب شایعه سمی بودن مواد ضد عفونی کننده و استفاده از اسید در مه پاشی گفت: مواد استفاده شده برای ضد عفونی معابر و مراکز درمانی و پرتردد بر اساس استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده و کاملا بی خطر است و هیچگونه ضرری برای خودروها و شهروندان نخواهد داشت.
   وی افزود: با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و بنا به دستور شهردار مشهد، تمامی معابر مراکز درمانی و پرتردد سطح شهر از ساعت ۲۲ شب گذشته الی ۶ صبح امروز، مه پاشی و ضدعفونی شد.
   وی به مراکز پیش‌بینی شده برای ضد عفونی و مه پاشی اشاره کرد و گفت: معابر پیرامونی بیمارستان‌ های قائم، امام رضا (ع)، منتصریه، موسی ابن جعفر(ع)، بیمارستان علوی، لشکر ، بنت الهدی، امید، مهر، ۱۷ شهریور (بیمارستان تامین اجتماعی) و همچنین معابر پیرامونی ساختمان پزشکان از جمله، خیابان عارف، محتشمی، پرستارو پاستور ، توسط 2 دستگاه مه پاش تخصصی شب گذشته ضدعفونی و گند زدایی شد.
   وی ادامه داد: همچنین خیابان های ملک الشعرای بهار، میدان بسیج به سمت میدان پانزده خرداد، میدان پانزده خرداد به سمت ترمینال، خیابان امام خمینی(ره)، سرتاسر خیابان کوهسنگی به خصوص معابر منتهی به بیمارستان ها، رینگ میدان شهدا، میدان توحید و برگشت به سمت خیابان شیرازی، معابر پیرامونی حرم مطهر، زیرگذر حرم مطهر، میدان بیت المقدس، خیابان امام رضا(ع) تا میدان بسیج هر نیز گند زدایی و ضدعفونی شده است.
   یعقوبی گفت: این عملیات در شب گذشته با استفاده از ۱۴ هزار لیتر ماده ضد عفونی که بر اساس استانداردهای مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده است، انجام شد.
   یعقوبی افزود: عملیات مه پاشی و ضد عفونی کردن معابر طبق دستور شهردار از امشب در تمامی نقاط حساس و پرتردد و مراکز درمانی مناطق ۱۳ گانه تا رسیدن به وضعیت سفید با سه دستگاه مه پاش تخصصی ادامه خواهد داشت.
   گفتنی است که برخی از شبکه های اجتماعی اقدام به نشر مطلبی غیر واقع در خصوص استفاده از مواد سمی و خطرناک و همچنین اسید درضد عفونی کردن معابر و مه پاشی کرده اند که این مضوع کذب بوده و به گفته معاون خدمات شهری مواد ضد عفونی کننده استاندارد و برای خودروها و مردم خطری ندارد. 

   تعداد بازدید: 377
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .