•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 423
   کد: 197476
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد؛

   اثرات مثبت حضور دفاتر توسعه محله در مناطق کم‌برخوردار به وضوح دیده می‌شود

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اثرات مثبت حضور دفاتر توسعه محله در مناطق کم‌برخوردار به وضوح دیده می‌شود.
   اثرات مثبت حضور دفاتر توسعه محله در مناطق کم‌برخوردار به وضوح دیده می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهناز رمارم در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های مشارکتی و اجرایی دفاتر توسعه محله منطقه سه ضمن ابراز خوشنودی از ارتقا سطح سیمای شهری در این محلات و توسعه نسبی آن‌ها به واسطه حضور دفاتر توسعه محله اظهار کرد: مشارکت و اعتمادسازی دو واژه‌ای هستند که معمولا در حرکاتی که منافع مشترک میان مردم و مسئولین دارد به کار برده می‌شود، در همین راستا شهروند احساس می‌کند پروژه‌ای که در حال اجرا است به نفعش است قطعا با دیدن آن در کنار شهرداری و سازمان اجرا کننده قرار می گیرد و حتی همراه آن سازمان می شود.

   وی افزود: برای اولین بار بعد از اینکه شورای اجتماعی محلات به عنوان یک نهاد کوچک پیشنهاد دهنده شکل گرفت شاهد این بودیم در بسیاری از مواقع پیشنهادات آنها روی زمین می‌ماند و بر همین اساس در شورای پنجم دفاتر توسعه محله (تسهیل گری) که علاوه بر پیشنهاد دهی، قدرت اجرایی و تصمیم گیری نیز داشتند ایجاد شد تا در کنار این شوراها به کمک مناطق کم برخوردار شهری بشتابند.

   رمارم خاطرنشان کرد: پروژه های شهری مدنظر این دفاتر از دل خود مردم و با پیشنهادات آنان برای بهسازی و یا تغییر بررسی و اجرایی می‌شوند، بر همین اساس در یک سال گذشته اثرات مثبت اجرای این پروژه ها را در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهری به وضوح دیده می شود.

   وی افزود: به عنوان مثال برای ساخت و یا بهسازی یک زمین بازی برای کودکان، در مرحله اول از کودکان محله موردنظر نظرسنجی می‌شود تا علاقه و وسایل و محیط مورد نیاز آنها طبق خواست‌ خود آنها ساخته و یا بهسازی شود، به طور قطع زمانی که مردم شاهد این باشند که نظراتشان به مرحله عمل و اجرا می‌رسد همراه با سازمان ها و نهادهای شهری و مسئول می‌شوند ولی اگر در حد یک شعار به سخنان و نظرات آنها نگاه شود به طور قطع از ما فاصله می‌گیرند.

   عضو هییت رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: من شروع حرکت دفاتر تسهیل گری شهری را گام مثبتی در جهت اعتمادسازی میان مردم و مدیران شهری می‌بینم و امیدوارم فضای زندگی مردم در مناطق کم برخوردار با همت و پشتکار این دفاتر روز به روز بهبود بهتری پیدا کند. 

   تعداد بازدید: 423
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .