•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 234
   کد: 197661
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس در شورای اسلامی شهر مشهد خبرداد؛

   آغاز عملیات اجرایی پروژه مسیر دسترسی از جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن‌دژ

   رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس در شورای اسلامی شهر مشهد گفت: عملیات اجرایی پروژه مسیر دسترسی از جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن‌دژ آغاز شده است و برای ایجاد مجموعه ورزشی چهاربرج نیز زمینی به مساحت یک هکتار توسط اهالی به شهرداری هدیه داده شده است.
   آغاز عملیات اجرایی پروژه مسیر دسترسی از جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن‌دژ

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود ریاضی امروز در نطق پیش از دستور نود و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با طرح این سوال که چرا توس با آن همه بزرگی نباید ثبت جهانی شود، اظهار کرد: از استاندار خراسان رضوی و نمایندگان مجلس درخواست می‌کنیم این مهم را در اولویت قرار دهند.
   وی افزود: محدوده منفصل توس از سال ۹۳ به شهرمشهد پیوسته و از سال ۷۵ نیز مقام معظم رهبری در خصوص کارهای ناچیز انجام شده در این منطقه، اظهار گلایه‌مندی کردند، اما با این حال سه سال است که برای تهیه طرح راهبردی توس مشاور گرفته شده و بیش از یک‌سال است که این مطالعات به شورای عالی شهرسازی و معماری فرستاده شده و بلاتکلیف مانده است .
   رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس در شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: ۶ سال است مردم ساکن در منطقه توس اجازه دخل و تصرف در خانه هایشان را ندارند که این موضوع به هیچ وجه پسندیده نیست.
   ریاضی با بیان اینکه در آغاز دوره پنجم شورای شهر مشهد، کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس تشکیل شد، خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته اقدامات خوبی از جمله ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی با هفت هکتار مساحت و چهار هکتار فضای پارکینگ و خدماتی در سه مرحله با همکاری و تفاهم میراث فرهنگی انجام شده است.
   وی اضافه کرد: در کنار این اقدامات، مطالعات مرحله اول طرح دروازه ورودی شهر مشهد در سه راه شاهنامه نیز انجام شده و پارک مفاخر توس در آرامستان سفالقان در حال طی کردن مراحل تملک است.
   رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس در شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: همچنین انجام مطالعات مرحله نخست فضا۳۰ هکتاری پردیس توس از پل کشف رود تا آرامگاه فردوسی، بازسازی عمارت اربابی چهار برج، ساخت و نصب دو مجسمه فاخر رستم، رخش، رستم و اژدها در سه راه شاهنامه و میدان هفت خان و سفارش ساخت پنج عدد مجسمه فاخر از دیگر اقدامات انجام شده در راستای احیای فردوسی و منطقه توس است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 234
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .