•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 175
   کد: 203073
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر؛

   کارخانه نوآوری بستری دائم برای ایده پردازی از جنس هم آفرینی است

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر با تقدیر از اقدامات «شهریار آل‌شیخ» برای ایجاد فضا و بستر مناسب جهت فعالیت استارتاپ‌ ها و برپایی رویدادهایی از جنس هم آفرینی طی سه سال اخیر در شهر مشهد ، اظهار کرد: کارخانه نوآوری مشهد یکی از اقداماتی است که فضا و بستری دائمی برای ایده ‌پردازی و برگزاری رویدادهایی از جنس هم‌آفرینی را ایجاد خواهد کرد.
   کارخانه نوآوری بستری دائم برای ایده پردازی از جنس هم آفرینی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد هادی مهدی‌ نیا، در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره هم‌آفرینی مشهد که با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد اظهار کرد: در گذشته رسیدن به یک طرح به صورت سنتی بود که در این فرآیند، رویکرد نخبه‌گرایانه بسیار محدود است.
   وی افزود: طی دو دهه اخیر، با مطرح شدن فضای دیجیتال و عقلانیت پست مدرنیستی این گردونه زیر سوال رفته است.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این که فرآیند هم‌آفرینی به کمک افرادی می‌آید که صاحب ایده‌اند ولی بستر لازم برای بروز و ظهور آن را در فضای رسمی ندارند، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنوراه هایی می تواند چنین فضایی را در اختیار افراد خلاق به ویژه جوانان بگذارد.
   مهدی‌نیا با اشاره به بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و طرح نوسازی و بهسازی این محدوده بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما در ابتدای فعالیت شورای پنجم این بود که تقریبا هیچکس نقد موثری نسبت به این طرح و عملکرد گذشته نداشته است.
   وی اضافه کرد: یکی از موضوعات مطرح شده این بود که فضاهای ایجاد شده در سطح منطقه ثامن که یکی از آن ها ره‌باغ‌ها است، معنا و مفهوم درستی در کارکرد مدنظر مجاورت حرم مطهر نداشته‌اند.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: برخی از این ره باغ ها نیمه تمام بوده و از طرف دیگر، این فضاها، مکان‌رویداد مشخصی برای همنوایی با بارگاه منور رضوی ایجاد نکرده است.
   مهدی نیا با بیان اینکه این هم‌آفرینی بستری برای ایده‌پردازی به منظور ایجاد هویت و معنا و رویداد در فضای ره‌باغ‌ها است، گفت: برهمین اساس در هجدهمین هم‌آفرینی مشهد 10 تیم در 10 شب متوالی و در قالب 17 کارگاه ایده‌های خود را ارائه کردند که توسط داوران سطح یک کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و سرانجام 6 طرح توسط ایشان برگزیده شد.
   وی ادامه داد: از 142 نفر شرکت‌کننده در این رویداد، 90 درصد میانگین سنی کمتر از 25 سال داشتند که نشانگر حضور فعال فارغ‌التحصیلان جوان و باانگیزه و ایده‌پرور است.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد بیان کرد: امیدواریم این فضا، فرصت حل مشکلات پیش روی شهر و مدیریت شهری را با همفکری نسل جوان ، فراهم کند .
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .