•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 239
   کد: 203571
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
   مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد خبر داد؛

   اتمام عملیات بازسازی ساختمان موسسه فرهنگی هنری کشورهای فارسی زبان (آیتا)

   مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد از اتمام عملیات بازسازی ساختمانی در خیابان ابن سینا خبر داد که قرار است به عنوان ساختمان موسسه فرهنگی هنری کشورهای فارسی زبان (آیتا) مورد استفاده قرار گیرد.
   اتمام عملیات بازسازی ساختمان موسسه فرهنگی هنری کشورهای فارسی زبان (آیتا)

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر سیاوش حجازی اظهار کرد: ساختمان (آیتا) در نزدیکی چهارراه دکترا و در خیابان ابن سینا قرار گرفته است. وضعیت ساختمان پیش از عملیات دارای ایرادات اساسی از جمله آسیب های بصری، فرسودگی، ترک، الحاقات و مداخلاتی بود که فعالیت بازسازی را سخت می کرد.
   وی افزود‌: وضعیت ساختمان به نوعی بود که تقویت پی آن ضروری بود و فرسودگی بنا و سقف شیروانی به حدی بود که سقف قبلی آن جمع آوری و سقف جدید مجدد ساخته شده است.
   مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد بیان کرد: عملیات بازسازی این ساختمان در تاریخ 30 فروردین ماه سال جاری آغاز و انتهای مرداد ماه به پایان رسید و در حال حاضر آماده تحویل به معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به عنوان بهره بردار است.
   حجازی با بیان اینکه پروژه با مساحت 400 متر مربع در دو طبقه است، خاطرنشان کرد: جمع آوری سقف های شیروانی، تخریب بخشی از ساختمان قدیمی، ایجاد سازه فلزی، سفت کاری، اجرای سقف شیروانی، نازک کاری، ساخت و نصب درب ها و پنجره، امور تاسیساتی و دکوراسیون داخلی بخشی از فعالیت های عمرانی سازمان در این پروژه بوده است.
   وی اضافه کرد: در این پروژه بنا به طرح مشاور از المان های سنتی استفاده شده و اصالت ساختمان های ایرانی در آن مشهود است که حتی نوع باز و بسته شدن درب ها و چوب کاری ها بیان کننده این سیاست کاری است. 

   تعداد بازدید: 239
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .