•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 219
   کد: 206893
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
   معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛

   ارائه خدمات حقوقی به گروه‌های آسیب پذیر محلات در قالب طرح « دادمهر»

   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از اجرای طرح «دادمهر» با هدف برقراری عدالت اجتماعی با ارائه خدمات حقوقی به گروه‌های آسیب پذیر در سه منطقه شهر خبرداد.
   ارائه خدمات حقوقی به گروه‌های آسیب پذیر محلات در قالب طرح « دادمهر»

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی ضمن تشریح این طرح اظهار کرد: طرح «دادمهر» در سه منطقه سه، پنج و 10 به صورت پایلوت اجرا خواهد شد. این مناطق از این جهت انتخاب شدند که یا به دلیل تلاش های فراوان، بستر کار حقوقی در آن ها فراهم است یا آسیب‌های اجتماعی در این مناطق بیشتر از بقیه نقاط شهر گزارش شده است.
   وی افزود: پیش بینی ما این است که حدود 6 هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار بگیرند. در این طرح طی توافقی که سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری با موسسه حقوقی داشته است، افرادی که از طریق شوراهای اجتماعی محلات ثبت نام کنند و مورد تایید قرار بگیرید، با تخفیف های ویژه می توانند دعاوی خود را از مرجع حقوقی پیگیری کنند.
   معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از پوشش رایگان پرونده ‌های مرتبط با حقوق کودکان خبرداد و بیان کرد: وکالت کودکان به ویژه کودکان کار به صورت رایگان پیگیری خواهد شد و زنان سرپرست خانوار می‌توانند با تخفیف ۹۵ درصدی از مرجع قانونی مشکلات خود را پیگیری و مرتفع کنند.
   مصحفی خاطرنشان کرد: از جمله اهدافی که ما با اجرای این طرح آن را دنبال می‌کنیم، در وهله اول می توان به افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به مسائل حقوقی و در نتیجه پیگیری از آسیب و نزاع اشاره کرد. از سوی دیگر ایجاد حساسیت نسبت به حقوق فردی، باعث جلوگیری از تعدی سایر افراد نسبت به حقوق اشخاص خواهد شد.
   وی اضافه کرد: ارائه خدمات حقوقی به زنان سرپرست خانوار، کودکان و افراد در معرض آسیب های اجتماعی، ما را در راستای رسیدن به هدف اصلی خود که تحقق عدالت اجتماعی در تمامی مناطق شهر است، یاری می‌کند.
   گفتنی است ارائه خدمات مشاوره رایگان از دیگر برنامه‌های گنجانده شده در این طرح است و مراجعه عموم مردم به شوراهای اجتماعی محلات باعث تقویت جایگاه این نهاد موثر خواهد بود.

    

   تعداد بازدید: 219
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .