•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 413
   کد: 207820
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
   مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد خبر داد؛

   اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری

   مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد از اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری مشهد خبرداد.
   اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید کمال الدین شاهچراغی مدیر کل پشتیبانی و نایب رییس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی به همراه هدا پیروی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی و عضو کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی طی بازدید از نحوه معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری بر اساس استاندارد ملی ایران (16000)، اظهار کرد: در راستای تحقق مصوبه کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی در خصوص اجرای مدیریت سبز و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش آلاینده های زیست محیطی در مجموعه شهرداری مشهد این اداره کل اقدام به معاینه فنی موتورخانه های ساختمان‌های اداری ستاد و مناطق شهرداری مشهد کرده است.
   وی افزود: در این طرح که حدود 200 دیگ آب گرم موتور خانه های ساختمان های شهرداری (ستادی، مناطق، سازمان‌ ها و شرکت های تابعه) مورد پایش و تنظیم قرار می گیرد، متعاقبا گواهینامه این استاندارد توسط بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران برای تمامی موتورخانه ها صادر خواهد شد.
   مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد تاکید کرد: گواهینامه های مذکور یک سال اعتبار دارند و هر سال با شروع فصل سرما می بایست این عملیات انجام پذیرد. بازرسی ها شامل مراحل مختلفی از جمله آنالیز محصولات احتراق خروجی از دودکش با دستگاه تحلیل کننده(آنالایزر) گاز و مقایسه آن با استاندارد، تنظیم دقیق مشعل به منظور کاهش مصرف سوخت و گازهای آلاینده هوا، اندازه گیری و متعادل نمودن قدرت مکش دودکش به منظور بالا بردن راندمان دیگ و بررسی کامل ساختمان موتورخانه و اجزای آن می باشد.
   شاهچراغی تصریح کرد: در راستای سایر اقدامات انجام شده در حوزه انرژی، شهرداری مشهد با هدف جلوگیری از افزایش آلاینده ها و بهبود سلامت همگانی، به عنوان یک دستگاه اجرایی در اخذ استاندارد مذکور در سطح استان پیش قدم است.
   اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری؛ راهکاری برای کاهش مصرف انرژی
   در همین رابطه هدا پیروی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی خاطرنشان کرد: معاینه فنی موتورخانه ها، روشی بسیار سودمند برای کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده و سمی است و هدف استاندارد 16000، اجرای مقررات عمومی و ارائه روش معاینه فنی موتورخانه ها به منظور کاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح سلامت، ایمنی، رفاه و کمک به اجرای ضوابط و استانداردهای مربوط به مصرف انرژی و صرفه جویی است.
   وی ادامه داد: این دفتر در سال های اخیر سعی نموده است تا استانداردهای مرتبط در شهرداری به کارگیری و پیاده سازی شوند که خوشبختانه مجموعه های مختلف در شهرداری نیز با جدیت در این جهت گام برداشته اند و جا دارد از تلاش همکاران گرامی تشکر کنیم.
   غزاله شهیدی
    

    

   تعداد بازدید: 413
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .