•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 339
   کد: 207914
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛

   آغاز به کار گرمخانه ای با ظرفیت بیش از ١٠٠ نفر

   معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از راه‌اندازی گرمخانه‌ای در منطقه ۶ مشهد ویژه بانوان و آقایان خبرداد.
   آغاز به کار گرمخانه ای با ظرفیت بیش از ١٠٠ نفر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا دانایی با اشاره به ضرورت ساماندهی شهروندان بی‌خانمان و افراد کارتن‌خوابی که در روزهای سرد سال پناهگاهی برای حفاظت از خود در مواجهه با شرایط اقلیمی ندارند، اظهار کرد: توزیع عادلانه خدمات شهری از مهم‌ترین اولویت‌های کاری ما به ویژه در حوزه افراد آسیب پذیر و در معرض آسیب است.
   وی افزود: در این راستا یک گرمخانه با گنجایش ۱۰۰ نفر در منطقه شش برای ساماندهی افراد بی‌خانمان ایجاد شده و از روز ۲۹ آبان ماه با توجه به برودت هوا و آغاز روزهای سرد پذیرش خود را آغاز کرده است.
   دانایی بیان کرد: این گرمخانه در حالت عادی، ظرفیت پذیرش ۱۵۰ نفر را دارد اما با توجه به وضعیت فوق‌العاده‌ای که در آن قرار داریم و لزوم اجرای فاصله فیزیکی، روزانه ۱۰۰ نفر پذیرش می‌شوند.
   معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: کلیه اقلام بهداشتی برای استحمام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای شهروندان بی‌خانمان و کارتن خواب در این مرکز مهیا شده و ضدعفونی محیطی به صورت مداوم و مستمر انجام خواهد شد.
   وی اضافه کرد: پذیرش در گرمخانه‌ها شهرداری کاملا اختیاری بوده و از هرگونه اقدام تنبیهی نسبت به این گروه از شهروندان آسیب‌پذیر جلوگیری می‌کنیم. هدف اصلی ما این است که از جان شهروندان بی‌خانمان در مقابل سرما و آسیب‌های احتمالی حفاظت کنیم.
   گفتنی است که امسال نسبت به سال گذشته تعداد پذیرش شهروندان بی خانمان افزایش قابل توجهی داشته است. 

   تعداد بازدید: 339
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .