•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 388
   کد: 207994
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد؛

   بهره وری و تعالی سازمانی در گرو نظام آراستگی محیط کار/ مشارکت 62 درصدی پرسنل در خودممیزی نظام آراستگی محیط کار

   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: نظام آراستگی محیط کار یکی از رویکردهایی است که بهره وری و تعالی سازمانی را امکان پذیر می کند و موجب حصول حداکثر رضایت افراد از طریق برنامه ریزی کارآمد و هدف مند می شود.
   بهره وری و تعالی سازمانی در گرو نظام آراستگی محیط کار/ مشارکت 62 درصدی پرسنل در خودممیزی نظام آراستگی محیط کار

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، هدا پیروی با بیان این خبر اظهار کرد: مهم ترین شرط تحقق اهداف در سازمان داشتن نظم، انضباط و انجام کارها به شیوه منظم و یکپارچه است. نظام آراستگی محیط کار یکی از رویکردهایی است که بهره وری و تعالی سازمانی را امکان پذیر می کند و موجب حصول حداکثر رضایت افراد از طریق برنامه ریزی کارآمد و هدف مند می شود.
   وی افزود: از این رو شهرداری مشهد در راستای افزایش تعالی سازمانی از طریق ایجاد فرهنگ نظم در بین کارکنان اقدام به پیاده سازی فرهنگ آراستگی کرده است. نظمی که از محیط ‌کار شروع و وارد فرآیندها شده و در نهایت منجر به افزایش بهره وری می شود.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد در خصوص اقدامات انجام شده در شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون اقداماتی همچون استاندارد سازی الزامات نظام آراستگی محیط کار از طریق تدوین و ابلاغ پنج دستورالعمل، تغییر رویکرد نظام آراستگی از ممیزی به فرهنگ سازی تولید سامانه به منظور الکترونیکی سازی فرآیند ممیزی ها و صدور کارنامه آنلاین، تدوین کتاب الزامات نظام آراستگی محیط کار در شهرداری‌ها (با تاکید بر شهرداری مشهد مقدس)، برگزاری خودممیزی در مناطق، سازمان ها و مجموعه های ستادی و برگزاری ممیزی جامع در سه ماهه چهارم سال 1399 انجام شده است.
   پیروی خاطرنشان کرد: در زمینه استاندارد سازی الزامات نظام آراستگی محیط کار پنج دستورالعمل برنامه ریزی و ممیزی نظام آراستگی محیط کار، دستورالعمل الزامات نظام آراستگی محیط کار سرمایه های انسانی، دستورالعمل الزامات نظام آراستگی محیط کار در پشتیبانی و تدارکات، دستورالعمل الزامات نظام آراستگی محیط کار در فناوری اطلاعات و ارتباطات و دستورالعمل الزامات نظام آراستگی محیط کار اختصاصی در سازمان فردوس ها تدوین و ابلاغ شده است.
   وی اضافه کرد: در راستای تغییر رویکرد نظام آراستگی از ممیزی به فرهنگ سازی نیز اقداماتی همچون چهار هزار و 200 نفر ساعت آموزش کارکنان، 800 نفر ساعت آموزش نیروهای خدماتی، هزار نفر ساعت آموزش ممیزی برای 100 نفر از کارکنان شهرداری، برگزاری دوره آنلاین بر بسترهای آموزش مجازی، فرهنگ سازی از طریق ارسال محتواهای چندرسانه ای و حضور مروجین آراستگی در مجموعه ها انجام شده است.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین با هدف مروری اجمالی بر مفاهیم اساسی نظام آراستگی محیط کار و ارائه الزامات به تفکیک فضاها به صورت کاربردی «کتاب الزامات نظام آراستگی محیط کار در شهرداری ها با تاکید بر شهرداری مشهد مقدس تدوین شده است. هدف اصلی در تدوین این کتاب ارائه بایسته‌ها و راهکار برنامه‌ریزی و اجرایی الزامات نظام آراستگی محیط کار در شهرداری‌ها به طور مبسوط و مشخص است تا مبنایی برای پیاده‌سازی این سیستم و تسریع در نیل به بهبود مستمر در شهرداری‌ها باشد.
   پیروی اظهار کرد: 62 درصد از کارکنان اداری در خودممیزی نظام آراستگی محیط کار شرکت کرده اند. از میان مجموعه های مختلف شهرداری معاونت مالی و پشتیبانی، معاونت خدمات شهری، منطقه پنج، منطقه دو شرکت قطار شهری، شرکت نمایشگاه بین المللی، در خودممیزی مشارکت حداکثری داشته اند.

    

    

   تعداد بازدید: 388
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .