•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 104
   کد: 209903
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
   مدیرعامل سازمان مپ شهرداری مشهد خبر داد؛

   اجرای نمایش های پرفورمنس تقاطعی

   مدیرعامل سازمان مپ شهرداری مشهد از آغاز اجرای نمایش های پرفورمنس تقاطعی با موضوع تفکیک زباله از مبدا خبر داد.
   اجرای نمایش های پرفورمنس تقاطعی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ ابوالفضل کریمیان گفت: اجرای نمایش های پرفورمنس تقاطعی با موضوع تفکیک زباله از مبدا و جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی در تقاطع و چهارراه های پرتردد شهر مشهد آغاز شد.
   وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت مقوله تفکیک زباله از مبدا و در راستای کاهش زباله های دفنی به منظور فرهنگ سازی در بین مردم این سری نمایش ها در تقاطع و چهارراه های شلوغ و مرکزی شهر در حال انجام است.
   کریمیان افزود: خوشبختانه مردم مشهد در خصوص آشنایی و همکاری با تفکیک زباله از مبدا پیشرو هستند در حالیکه میزان کل زباله شهر مشهد بطور میانگین 2000 تن در روز و از این میزان طبق آنالیز صورت گرفته 65 تا 70 درصد مواد آلی و 30 تا 35 درصد آن پسماند خشک است که 11 درصد آن در شهر مشهد از مبدا جمع آوری می شود، این میزان می تواند تا 20 درصد رشد داشته باشد در همین راستا با آسیب شناسی و انجام کار کارشناسی طی چند سال گذشته به جدیدترین روش جمع آوری پسماند خشک رسیده ایم که جمع آوری به صورت هوشمند بوده که در این نمایش های تقاطعی ضمن اشاعه فرهنگ تفکیک زباله از مبدا به مقوله هوشمند سازی نیز اشاره شده است.
   وی گفت: این نمایش ها به مدت یک هفته دربرخی از نقاط پرتردد شهری از جمله چهارراه های، فرامرز عباسی، آزادشهر، مقدم ، شهدا، مدرس ، مخابرات ، سی متری طلاب ، میدان احمدآباد ، تقاطع هاشمیه – صارمی و غیره با شعار " این جدایی مبارک است، کریمیان ادامه داد: جدایی زباله خشک و تر با تفکیک و جمع آوری هوشمند "در حال انجام است و با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.
   وی از شهروندان مشهدی درخواست کرد به منظور حفظ محیط زیست و صرفه جویی در وقت و همچنین کمک به اقتصاد خانواده با طرح جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی همکاری نمایند تا چرخه صنعت بازیافت بیش از گذشته رونق یابد.

    

   تعداد بازدید: 104
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .