•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 420
   کد: 210083
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

   اعتبار 120 میلیارد تومانی برای تامین20 هزار موتور برقی در مشهد

   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از پیش بینی اعتبار 120 میلیارد تومانی برای تامین20 هزار موتور برقی در مشهد خبرداد.
   اعتبار 120 میلیارد تومانی برای تامین 20 هزار موتور برقی در مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروهای برقی در مشهد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه حدود 5.3 درصد از سهم آلودگی هوا مرتبط به بالغ بر 400 هزار موتوربنزینی است؛ این نیاز وجود دارد که بحث بازسازی و بهسازی موتور سیکلت ها ورود پیدا کنیم.
   وی افزود: همچنین در قانون هوای پاک نیز به این موضوع اشاره شده که دولت مکلف است تسهیلاتی را برای از رده خارج کردن موتورهای بنزینی به کار بگیرد که متاسفانه عملیاتی نشده است، لایحه ای خصوص پرداخت وام برای خریداری تعدادی از این موتورها، ارسال و مصوب شد که حسب آن در مرحله اول 20 هزار دستگاه موتور با تسهیلات 80 درصدی و تا سقف ریالی 35 میلیون تومان رونمایی و واگذار خواهد شد.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون تولیدکنندگان بسیاری پای کار آمده اند و بخش زیادی از تولیدات این موتورها در داخل کشور صورت گرفته است. اما به دلیل آنکه تاکنون بازار مصرفی نداشته مورد توجه قرار نگرفته بود.
   کاظمی تصریح کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته امید داریم میزان تولید این وسیله در سطح کشور به عدد قابل قبولی دست پیدا کند. جلسه ای که امروز نیز در این رابطه برگزار شد به هماهنگی هایی برای حمایت های همه جانبه از این اقدام مربوط بود.
   وی تاکید کرد: اولویت ما برای تولید 20 هزار دستگاه افرادی بوده که از طریق آن درآمدزایی ایجاد می کنند. امید داریم تا پایان سال تعداد زیادی از این موتورها را در اختیار شهروندان قرار دهیم.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص اعتبار لحاظ شده برای این اقدام، خاطرنشان کرد: اعتباری که برای این پروژه در نظر گرفته شده 120 میلیارد تومان است که باید در طول این بازه زمانی پرداخت شود.
   گفتنی است این نمایشگاه از امروز تا پایان سال جاری در محل ساختمان سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری مشهد دایر است.
   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 420
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .