•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 143
   کد: 210183
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
   در راستای حفظ و نگهداری از ابنیه تاریخی مشهد صورت گرفت؛

   پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه بهسازی فرهنگسرای بهشت

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: پروژه بهسازی و مرمت فرهنگسرای بهشت در راستای حفظ و نگهداری از امکان تاریخی و هویتی شهر مشهد با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد رو به اتمام است و دهه فجر رونمایی می‌شود.
   پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه بهسازی فرهنگسرای بهشت

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا دانایی به مراحل پایانی این پروژه عمرانی اشاره و اظهار کرد: محوطه پشت فرهنگسرای بهشت واقع در خیابان جنت، به منظور تسهیل دسترسی عابران از گذر جنت به این مجموعه و ایجاد فضای روباز و بهینه جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی در این مکان، بهسازی و مرمت شد.
   وی افزود: پروژه عمرانی این مکان به دلیل سابقه تاریخی ساختمان، زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام شد. همچنین برای این پروژه به میزان ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: فرهنگسرای بهشت از جمله بناهای محله سراب است و از آثار به ثبت رسیدن ملی ایران محسوب می‌شود و دارای قدمت ۸۰ ساله است. این مکان به عنوان دبیرستان مستوفی استفاده می‌شد و از سال ۱۳۸۳ به فرهنگسرای بهشت تبدیل شد.
   دانایی در پایان خاطرنشان کرد: معرفی شخصیت‌های برجسته و تاثیرگذار شهر مشهد به عنوان یکی از مهم ترین اهداف این فرهنگسرا شناخته می‌شود که در ۱۰ بخش پارک موضوعی سرای مفاخر که سردیس تعدادی از نامداران خراسان نصب شده، به معرفی آنان و انجام بخشی از رسالت خود می‌پردازد.

    

   تعداد بازدید: 143
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .