•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 159
   کد: 67161
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۲/۰۴
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

   فضای شهری میدان شهدا باید محلی برای انتقال فرهنگ و هویت باشد

   مسایل و محدودیت‌های اجرایی از یک سو و هویت شهری و فضاهای شهری از جمله مسائل پیش روی پروژه‌های مجموعه شهری است.
   فضای شهری میدان شهدا باید محلی برای انتقال فرهنگ و هویت باشد

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فضای شهری میدان شهدا باید محلی برای انتقال فرهنگ و هویت باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمود هراتی در مراسم بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار و تجلیل از منتخبان مسابقه ایده‌پردازی کیفی‌سازی فضای شهری بیان کرد: فضای شهری میدان شهدا باید محلی برای انتقال فرهنگ و هویت باشد که اگر نتوانیم به هویت تاریخی و فرهنگی دست یابیم، دچار مشکلات امروزی در طرح میدان شهدا خواهیم بود.
   وی ضمن تشکر از مدیران، مشاوران و مهندسان طرح میدان شهدا عنوان کرد: مسایل و محدودیت‌های اجرایی از یک سو و هویت شهری و فضاهای شهری از جمله مسائل پیش روی پروژه‌های مجموعه شهری است.
   عضو شورای اسلای شهر مشهد با اشاره به اینکه به ثمر نرسیدن پروژه مشکلات بسیاری را داراست، افزود: بحث کیفی‌سازی و مشارکت‌پذیری مردمی طرح میدان شهدا با توجه به فضاهای ساخته شده از جمله موضوعاتی است که مدنظر قرار گرفت.
   وی ادامه داد: در این راستا مسابقه‌ای بین شهروندان تحت عنوان" تو بگو" برگزار شد و هم اکنون منتخبان از طریق هیات داوران برگزیده شدند.
   هراتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر روح معمار که رشته هنری است، لطافت نداشته باشد، هیچ چیز تغییر نخواهد یافت و معماران باید از فرهنگ غنی معماری گذشته استفاده کنند تا در فضاهای شهری به کار گرفته شود.
   در ادامه این جلسه وحید برجسته‌نژاد، مدیر اجرایی طرح میدان شهدا نیز در این مراسم گفت: اثر خلاقانه معماری زمانی باید داوری شود که آن اثر به اتمام برسد، اما با توجه به موقعیت استراتژیک میدان شهدا، این امر همزمان با ساخت آن صورت گرفته است و خواهش ما به عنوان تیم اجرایی تحمل بر تکمیل این پروژه می‌باشد.
   وی اظهار کرد: پروژه میدان شهدا 60 پروژه مختلف با کاربری‌های متنوع مسکونی، اقامتی، عرصه، زیرگذر، فضای شهری مدرن و... را شکل داده است.
   زهرا غلامی
    

   تعداد بازدید: 159
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .