•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 266
   کد: 74674
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

   احداث تالار شهر میدان شهدا در شان مشهد مقدس است

   بنای تالار شهر می‌تواند به عنوان بنای برتر سال و یک اثر فاخر که متعلق به آِیندگان است در شهر مورد استفاده قرار بگیرد.
   احداث تالار شهر میدان شهدا در شان مشهد مقدس است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معماری و نوع امکانات به کار رفته در داخل تالار شهر میدان شهدا به گونه‌ای است که ظرفیت آن برای سال‌های آینده پیش‌بینی شده و در شان این شهر مذهبی احداث شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محسن انتظاری هروی در خصوص افتتاح تالار شهر میدان شهدا افزود: میدان شهدای مشهد با توجه به سابقه طولانی اسلامی و انقلابی، مرکزی برای تجمع مردم بوده است و احداث تالار شهر در این مکان به نوعی به سبقه این میدان برمی‌گردد.
   وی تصریح کرد: در این تالار امکانات و تجهیزات بسیار مناسبی به کار رفته به نوعی که تنها برای برگزاری اجلاس و همایش‌های ملی و بین‌المللی با ظرفیتی بیش از 500 نفر سالن همایش تعبیه شده همچنین سالن جلسات علنی شورای اسلامی شهر نیز به صورت فاخر و با معماری بی‌نظیر و در شان این نهاد اسلامی مورد احداث قرار گرفته است.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: همچنین در تالار شهر مکانی با کاربری جلسات غیرعلنی پیش‌بینی شده تا صاحب‌نظران، مشاوران، فرهیختگان، اساتید دانشگاه، میهمانان ویژه و... در آن حضور پیدا کنند و به ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود بپردازند.
   انتظاری هروی گفت: در راستای یکپارچه‌سازی فعالیت‌های مرتبط با مدیریت شهری، مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز در کنار مرکز اسناد شهرداری مستقر می‌شود تا جایگاه مناسب از پژوهش و اسناد مرتبط با شهر مشهد را در کنار موزه تاریخ نگاری و تصاویر قدیمی داشته باشیم.
   وی تصریح کرد: همچنین سالن جلسات علنی در این تالار به گونه‍‌ای تعریف و اجرا شده که اگر در سال‌های آتی تعداد اعضا افزایش پیدا کند و یا مطابق طرحی که از طریق شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال شده و پارلمان کلانشهر مشهد تشکیل شده، گنجایش و ظرفیت برخورداری از آن را داراست.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد یادآورشد: مسیر ورودی به تالار شهر و سالن جلسات علنی شورای اسلامی شهر مشهد نیز به گونه‌ای طراحی شده که افرادی که از آن استفاده می‎کنند حس آرامش و اطمینان را تا رسیدن به مقصد حس می‌کنند و در پایان با نمایندگان خود به گفت و شنود بپردازند.
   انتظاری هروی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر حلقه وصل شهرداری و مردم است به همین دلیل می‌طلبد که در مرکز شهر، نزدیک به ساختمان شهرداری و حرم مطهر رضوی باشد تا ضمن شکل گرفتن عرصه مدیریت شهری همواره یاد خداوند و ائمه اطهار از جمله امام رضا(ع) در ذهن نمایندگان مردم در شورای شهر باشد تا در تصمیم‌گیری‌ها و جنس فعالیت تاثیر ویژه داشته باشد.
   به گفته وی، بزرگترین حسن احداث تالار شهر در عرصه میدان شهدا مدیریت زمان و صرفه‌جویی در وقت است که نمی‌توان روی آن قیمت گذاشت چرا که در مرکز شهر و نزدیک به ساختمان شهرداری مشهد است.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: بنای تالار شهر می‌تواند به عنوان بنای برتر سال و یک اثر فاخر که متعلق به آِیندگان است در شهر مورد استفاده قرار بگیرد.
   حسین زوارزاده
    

   کلید واژه ها: تالار شهر -
   تعداد بازدید: 266
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .