•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 242
   کد: 74815
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
   مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری مشهد:

   تالار شهر میدان شهدا دارای به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیاست

   زیرساخت ارتباطی شبکه نیز بر اساس طراحی و نظارت شبکه دیتا، فیبرنوری، BMS، نظارت تصویری، اصلاح نواقص زیر ساخت ارتباطی موجود، تست شبکه‌های فوق و نظارت بر کار پیمانکاران، تامین بخشی از تجهیزات و اجرای پروژه 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
   تالار شهر میدان شهدا دارای به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیاست

   مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری مشهد گفت: پروژه تالار شهر از مجموعه طرح میدان شهدای مشهد در کوتاه‌ترین مد توسط متخصصان داخلی به تکنولوژی‌های روز جهان مجهز شده تا این ساختمان از این جهت زبانزد خاص و عام باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی آبسالان در خصوص خلاصه هوشمندسازی و تجهیز تکنولوژی‌های نوین ساختمان تالار شهر افزود: مساحت زمین پروژه تالار شهر 4 هزار مترمربع با زیر بنای کل پروژه 18 هزار مترمربع در 8 طبقه است که تماما توسط سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری مشهد به بهترین تکنولوژی‌ها مجهز شده است.
   وی در خصوص اقدامات این سازمان در پروژه ساختمان تالار شهر میدان شهدا افزود: طراحی سیستم BMS ساختمان، طراحی، نظارت و پیاده‌سازی شبکه دیتا، طراحی و پیاده‌سازی اتاق سرور و راهبری سیستم‌های هوشمند، طراحی سیستم نظارت تصویری، طراحی و پیاده‌سازی ارتباطات مخابراتی(صوت و تصویر) مبتنی بر شبکه دیتا، بازنگری و اصلاح سیستم‌های برق اضطراری، اعلام و اطفاء، تاسیسات برق رسانی و بازنگری و اصلاح سیستم‌های صوت و تصویر سالن‌های اجلاس و جلسات گوشه‌ای از خدمات قابل اجرا در این ساختمان بوده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری مشهد در خصوص اقدامات در حوزه BMS یا همان هوشمند سازی تالار شهر افزود: دریافت نیازمندی‌های شورای شهر، بازدید و بررسی کامل تاسیسات الکتریکال و مکانیکال در ساختمان تالار، ارائه طرح جامع BMS با قابلیت مدیریت بیش از 65 هزار سنسور، تهیه LOM سیستم‌های الکتریکال و مکانیکال مشتمل بر 22 نقشه تابلوهای کنترل محلی، روشنایی و سیستم تهویه، اجرای زیرساخت BMS با قابلیت پشتیبانی از پروتکل‌های ارتباطی مختلف(KNX, lontalk, backnet …)، تعیین مشخصات نرم‌افزار مورد نیاز و تهیه اسناد مناقصه و برگزاری آن نیز در این حوزه مورد اجرا قرار گرفته است.
   آبسالان یادآور شد: زیرساخت ارتباطی شبکه نیز بر اساس طراحی و نظارت شبکه دیتا، فیبرنوری، BMS، نظارت تصویری، اصلاح نواقص زیر ساخت ارتباطی موجود، تست شبکه‌های فوق و نظارت بر کار پیمانکاران، تامین بخشی از تجهیزات و اجرای پروژه 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
   وی در خصوص اتاق سرور تالار شهر گفت: طراحی و اجرای اتاق سرور با چهار محور اصلی ابنیه، پسیو، تغذیه برق و سیستم سرمایش اجرا شده است تا مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
   مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری مشهد افزود: برای سیستم نظارت تصویری هماهنگی‌های لازم بود که از جمله آنها می‌توان به طراحی و جانمایی دوربین‌های نظارت تصویری با هماهنگی حراست، ارائه مشخصات فنی دوربین‌ها و سرور و سوئیچ‌های نظارت تصویری، تهیه اسناد مناقصه طرح نظارت تصویری، نظارت بر اجرای زیرساخت شبکه نظارت تصویری و برگزاری مناقصه نظارت تصویری اشاره کرد.
   آبسالان افزود: طرح اکتیو شبکه در این پروژه را بر اساس طراحی معماری اکتیو شبکه یکپارچه، تهیه اسناد و برگزاری مناقصه طرح پیشنهادی و تحویل تجهیزات و برنامه ریزی نصب و راه‌اندازی شده است.
   وی تصریح کرد: طرح VOIP یا همان سیستم تلفن تصویری نیز همزمان با طراحی سیستم تلفن یکپارچه مبتنی بر IP، پیگیری 10 خط E1 از مخابرات، تامین زیرساخت و تجهیزات لازم به منظور دایری خطوط E1 در ساختمان و برگزاری مناقصات خرید تجهیزات مورد نیاز به پایان رسیده است تا تالار شهر هر چه زودتر به پایان برسد.
   حسین زوارزاده


    

   تعداد بازدید: 242
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .