•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 307
   کد: 144299
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۱

   اولین جلسه کمیته مشورتی بانوان منطقه 8 مشهد برگزار شد

   توجه به حقوق فردی و اجتماعی زن و ایجاد شرایط رشد و تعالی او موجب بهره‌مندی جامعه از توانمندی‌ها زنان شده و راه رسیدن به توسعه متوازن و پایدار را تسهیل می‌کند.
   اولین جلسه کمیته مشورتی بانوان منطقه 8 مشهد برگزار شد

   اولین جلسه کمیته مشورتی بانوان منطقه 8 مشهد با حضور کارشناسان فرهنگی و 50 بانوی فعال این منطقه در سالن جلسات برگزار شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرد اری مشهد، نماینده بانوان شهرداری منطقه 8 مشهد در این جلسه گفت: یکی از اولویت‌ها و سیاستگذاری‌های شورای اسلامی شهر در دوره پنجم توجه به خواسته‌های بانوان و بررسی مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن‌هاست. این اتفاق مستلزم نیازسنجی و شناسایی مسائل آن‌هاست که با بهره‌گیری از خرد جمعی به نتیجه مطلوب خواهد رسید.
   کدخدا با اشاره به اهمیت جایگاه زن در جامعه اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، بررسی مشکلات و توجه به خواسته‌های این قشر در راستای بهبود ارتقاء سطح فرهنگی جامعه امری ضروری است که شورای اسلامی شهر سعی دارد تا با افزایش مشارکت بانوان در بخش‌های مختلف سطح شهر به این امر مهم بیشتر توجه نماید.
   نماینده بانوان شهرداری منطقه 8 مشهد گفت: برخی از مشکلات مشهود است و همه می‌دانیم مانند نبود فضای ورزشی تفریحی برای بانوان و حتی مکان‌های فرهنگی و آموزشی، اما برخی از این مشکلات از چشم مسوولان و کارشناسان فرهنگی پنهان مانده که نماینده فرهنگی بانوان می‌توانند در شناخت بهتر آن‌ها در این جلسات به ما کمک کنند تا با شناسایی این مشکلات در مسیر رفع آن قدم برداریم.
   کدخدا با بیان اینکه بانوان پشتوانه ارزشمند جامعه در امور فرهنگی هستند و رسیدگی به مشکلات آن‌ها موجب رشد و تعالی جامعه می‌شود، تصریح کرد: توجه به حقوق فردی و اجتماعی زن و ایجاد شرایط رشد و تعالی او موجب بهره‌مندی جامعه از توانمندی‌ها زنان شده و راه رسیدن به توسعه متوازن و پایدار را تسهیل می‌کند.
   وی یادآور شد: در همین ابتدای راه قصد نداریم بگوییم می‌خواهیم تمام مشکلات بانوان منطقه را رفع کنیم. هدف ما این است که با همکاری یکدیگر کم‌کم و در حد توانمان مشکلات را رفع کنیم تا بتوانیم در آینده به مشکلات بزرگ‌تر هم بپردازیم.
   گفتنی است از مشکلات مطرح شده در این جلسه می‌توان به مواردی از جمله کمبود فضای ورزشی، فقدان کتابخانه، افسردگی و ناامیدی در بانوان، نبود نشاط و شادابی در بین بانوان و... اشاره کرد.
    

   تعداد بازدید: 307
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .