•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 433
   کد: 147723
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   استفاده از سنگفرش کوبیک با هدف افزایش ایمنی عابران پیاده/ بهسازی 10 درصد معابر شهر مشهد

   پیاده‌روسازی معابر فرعی شهر بر عهده مالکان منازل است و شهرداری از مالکان به این منظور درخواست همکاری می‌کند.
   استفاده از سنگفرش کوبیک با هدف افزایش ایمنی عابران پیاده/ بهسازی 10 درصد معابر شهر مشهد

   «شهرداری سنگ‌ فرش‎‌های سخت، سفت و باریک را از پیاده‌روهای خیابان احمدآباد، بولوارتلویزیون، فکوری، هنرستان و غیره جمع کند و به جای آن سنگ مرمر سفید که راه رفتن بر روی آن راحت‌تر است، نصب کند.»
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در این رابطه مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد گفت: از سنگفرش کوبیک با هدف افزایش ایمنی عابران پیاده در بهسازی معابر استفاده می‌شود.
   حسین‌طاهری‌پور با اشاره به اینکه سنگفرش‌های کوبیک یا متخلخل در برخی معابر سطح شهر اجرایی شده، اظهار کرد: اولویت در استفاده از این سنگ‌فرش‌ها با سواره‌روها است که سرعت وسایل نقلیه را کاهش داده و سبب افزایش ایمنی شهروندان در هنگام عبور از عرض خیابان گردد.
   وی با بیان اینکه اجرای سنگ‌فرش در برخی پیاده‌روها نیز اجرایی می‌شود، گفت: در عین حال ایجاد دسترسی‌های لازم برای ویلچر، کالسکه و سالمندان در استفاده از این نوع سنگفرش‌ها لحاظ می‌گردد.
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه بر این اساس تاکنون 10 درصد از معابر اصلی و شریانی شهر مشهد مورد بهسازی قرار گرفته‌اند، گفت: برنامه‌ریزی برای بهسازی سایر معابر شهر نیز در دستور کار قرار دارد.
   طاهری‌پور با تاکید بر اینکه در بهسازی معابر موضوع تردد سالمندان و معلولان مورد توجه ویژه قرار دارد، گفت: البته ممکن است در مواردی توپوگرافی محیط بر شرایط موجود تاثیرگذار باشد.
   وی در ادامه توضیح داد: برای نمونه توپوگرافی معابر و املاک محدوده قاسم‌آباد مسطح است و حرکت دچار کندی نمی‌شود. اما توپوگرافی محله‌ای مانند سرافرازان به دلیل اختلاف ارتفاع و غیرمسطح بودن به گونه‌ای است که ممکن است کندی حرکت ایجاد کند و این امر بر پیاده‌روسازی اثرگذار است.
   مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد در خصوص پیاده‌روسازی در معابر غیراصلی شهر نیز ابراز کرد: پیاده‌روسازی معابر فرعی شهر بر عهده مالکان منازل است و شهرداری از مالکان به این منظور درخواست همکاری می‌کند.
   طاهری‌پور خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم در بهسازی پیاده‌روهای مشهد مقدس بستری مسطح برای حرکت و مسیر هموار برای تردد را فراهم کنیم. گرچه مطالبه‌گری نیز حق شهروندان است و به آن احترام می‌گذاریم.
   نجمه کیشی

    

   کلید واژه ها: بهسازی معابر -
   تعداد بازدید: 433
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .