•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 195
   کد: 156492
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

   سامانه انتقال مشکلات شهری شهروندان توسط شهرداری مشهد راه‌اندازی می‌شود

   سامانه جدیدی در دست اقدام است که نقطه اتصال ایده‌ها و تبادل نیازهای شهری شهروندان با شهرداری می‌باشد که در تمام مناطق تا پایان تابستان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.
   سامانه انتقال مشکلات شهری شهروندان توسط شهرداری مشهد راه‌اندازی می‌شود

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از راه‌اندازی سامانه انتقال مشکلات شهری شهروندان مشهدی تا پایان تابستان 97 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ، ضمن اشاره به آغاز طرح منطقه‌بندی مناطق شهرداری مشهد از آبان ماه سال جاری گفت: منطقه‌بندی شهر مشهد همان طور که مصوبه شورای اسلامی شهر هم است، به تدریج اجرا می‌شود، در این خصوص از آبان ماه اولین منطقه شکست انجام می‌شود.
   وی افزود: یکی از بحث‌های جدی که همکاران ما در شهرداری و در حوزه فرهنگی انجام می‌دهند، بحث شورای اجتماعی محلات هست که حوزه معاونت نیز شناسنامه محلات را در دست اقدام دارد، در این زمینه یک سری برداشت‌های جدید در مورد حریم و حاشیه شهر که گسترده شده انجام و روی آن کار بیشتری اعمال خواهد شد، شناسنامه روستایی حریم و محله‌بندی‌های مدل جدید نیز در حال تکمیل شدن است.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خصوص سامانه جدیدی دیگری که کار انتقال مشکلات شهری شهروندان را انجام می‌دهد، اظهار داشت: سامانه جدیدی در دست اقدام است که نقطه اتصال ایده‌ها و تبادل نیازهای شهری شهروندان با شهرداری می‌باشد که در تمام مناطق تا پایان تابستان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.
   آل‌شیخ همچنین تصریح کرد: جهت راه‌اندازی این سامانه، با همکاری مناطق، افرادی که دانشجویان رشته شهرسازی هستند در مناطق مستقر شده و این افراد با شهروندان صحبت می‌کنند و نیازها و درخواست‌های شهروندان را دریافت خواهند کرد، این سامانه حق دسترسی در اختیار تمامی شهروندان قرار می‌دهد، به نحوی که شهروندان می‌توانند نیازها و مسایل و مشکلات شهری اعم از فضای سبز و... را در این سامانه ثبت کرده و دیگران نیز از این مشکل مطلع شوند. به عبارتی با دسترسی که همه شهروندان دارند مشکلات مطرح شده را مشاهده میکنند.
   وی با اشاره به اینکه بخشی از بودجه عمرانی در اختیار شورای اجتماعی محلات به منظور تصمیم‌گیری محلی قرار گرفته است، اظهار داشت: اولویت‌بندی فعالیت‌هایی که در محله انجام می‌شود بر عهده خود مردم و از طریق این سامانه تصمیم‌گیری می‌شود.
   آل شیخ در خصوص سامانه فاش و نحوه تعامل شهروندان با این سامانه گفت: در حال حاضر، سامانه فاش کار خودش را انجام می‌دهد، این سامانه یک سری اشکالات فنی داشت که رفع شد و با راه‌اندازی این سامانه، استقبال زیادی از این سامانه از سوی شهروندان و رسانه ها انجام شد به نحوی که تماس‌های زیادی در رابطه با عملکرد مثبت این سامانه دریافت شده است، هم‌اکنون بسیاری از مسایل از طریق سامانه مزبور رصد می‌شود.
   وی یکی از بزرگترین مشکلات کل کشور را عدم انتشار داده‌ها مطرح کرد و گفت: ما هنوز نتوانستیم در کل کشور داده‌های زیادی را منتشر کنیم؛ کار ما به عنوان یک نهاد عمومی و دولتی انتشار داده، است. هر چقدر بتوانیم فضا را شفافتر کنیم و انتشار داده بیشتری را انجام دهیم بسیاری از بحث‌ها می‌تواند حل شود، چرا که ما شرمنده شهروندانی هستیم که برای گرفتن وام مسکن مراجعات متعددی به بانک، شهرداری و مجموعه‌های مدیریتی دیگر دارند، در این زمینه باید انتقال داده‌ها بین دستگاه‌ها شکل بگیرد تا دیگر نیاز به مراجعه شهروندان نداشته باشیم.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خصوص فعالیت مشهد در حوزه شهرخلاق را در دو حوزه مطرح کرد و گفت: مشهد در دو حوزه ادبیات و رسانه می‌تواند به عنوان شهرخلاق مطرح شود، رسانه در مشهد حوزه جدی و مهمی است، در مشهد ما رسانه‌های قدیمی و با سابقه‌ای داریم و مردمی که به رسانه‌ها عادت دارند و پیگیری می‌کند.
   وی گفت: در بحث فضای مجازی به جرات می‌توانم بگویم که حوزه خبری کشور با رسانه‌های مشهدی بیشتر تعامل دارد و مشهد در حوزه رسانه مجازی بسیار خوب عمل کرده است.
    

   تعداد بازدید: 195
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .